HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Hilvan'da 5.109.254 m² tarla icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198943
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/57 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,958,367 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 10:50
Satış Yeri
:
Adliye Binası İcra Müdürlüğü önünde 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

HİLVAN İCRA DAİRESİ

2020/57 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 383 Parsel, ARINIK Mahalle/Köy, . Mevkii, dava konusu 383 nolu parsel 2. sınıf sulu tarım arazisi vasfında olup taşınmaz yaklaşık 35 dekar üzerinde 25-30 yaşlanında antep fıstığı bahçesi olup geri kalan kısımları n bir kısmında 2019 üretim sezonuna ait pamuk tarımı yapıldığı keşif esnasında bir kısımının ekili olmadığı bir kısımın hububut karımı yapıldığı görülmüştür.
a) dava konusu taşınmazlar , toprak yapısı itibari ile kili- tınlı bir yapıya sahip olup %2-4 eğime sahip erozyon ve drenej sorunu olmayan organik maddece zengin kırmızı- kahverengi toprak grubundan olup orta derin ve drin profilli bir yapıdadırlar.
b) taşınmaz parseller hilvan ilçesine yakın olup girdi sağlama ve ürünlerin pazarlaması açısından olumluluk arz etmektedir
Adresi : . Hilvan / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 5.109.254,00 m2
Arsa Payı : 243297,81
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.958.367,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Adliye Binası İcra Müdürlüğü önünde
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/57 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR