ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa/Haliliye'de 28000 m² tarım arazisi icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062702
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : KÜÇÜKSENEMAĞARA MAH. / BAĞLARBAŞI
: 28000
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5987 ESAS
Muhammen Bedeli
:
219,710 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haliliye Mezat Solunu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/5987 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 565 Parsel, Küçüksenemağara Mahalle/Köy, Konmağar Mevkii, Taşınmaz, 2018 yılı üretim sezonuna ait pamuk bitkisi ekildiği ve hasadının yapıldığı 2019 yılı üretim sezonunda ise buğday ekili olduğu ayrıca taşınmazın tamamında tarımsal faaliyet gerçekleştirilen alan dışında herhangi bir yapı bina, inşaat çalışması vb. muhdesatların bulunmadığı gözlemlenmiş olup, eğimi, kodu, taşlılık durumu, coğrafi ve toprak yapısının dikkate alınmasıyla birlikte taşınmazın 2. sınıf sulu tarım arazisi vasfında olduğu kanaatine hasıl olmuştur. Taşınmaz, toprak yapısı itibariyle killi, tınlı bir yapıya sahip olup % 2-3 eğim erozoyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece orta zengin kırmızı-kahverengi toprak gurubundan olup orta derin profillidir. Taşınmazın bitki ekoloji ve Floral yapısı itibariyle tipik bir iklim özelliği arz etmektedir. İklim özelliğigereği yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Yörede nisbi nem oranının ve yağışın aylara göre dağılımının tarımsal açıdan uygun olması verimliği arttıran önemli bir unsurdur. Taşınmaz parsel Haliliye ilçesine yakın olup girdi sağlama ve ürünlerin pazarlaması açısından olumluluk arz etmektedir.
Adresi : Şanlıurfa İli, Haliliye İlçesi, Küçüksenemağara Mah. Konmağar Mevki 565 Parseldeki Taşınmaz
Yüzölçümü : 28.000 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 219.710,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Haliliye Mezat Solunu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5987 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR