BOZOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Bozova'da 12.447 m² tarla icradan satılacaktır

BOZOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181230
Şehir : Şanlıurfa / Bozova
Semt-Mahalle : YAYLAK MAH. / YAYLAK
: 12447
Yayınlandığı Gazeteler

BOZOVA''NIN SESİ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/483 ESAS
Muhammen Bedeli
:
262,447 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Bozova Hükümet Konağı Binası,Bozova İcra Müdürlüğü Önü Bozova/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BOZOVAİCRA DAİRESİ

2019/483 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Şanlıurfa İli,Bozova İlçesi,Yaylak Mah. 288 Ada 2 parsel sayılı olup tapu kayıtlarında 12.447,12 m2 alana sahip tarla vasıflılır.Taşınmazın tam hissesi satılıktır.Taşınmaz toprak yapısı itibariyle alışılmış ziraat metotları uygulanabilen düz veya düze yakın olan ,derin profilli ,verimli ve kolayca işlenebilen toprak grubunda yer alan , %1 den az meyilli ,derin ,killi -tınlı yapılı ,iyi su tutma kapasitesi olan ,orta derece geçirgen toprağa sahip birinci sınıf sulu tarım arazisi vasfındadır.Taşınmazın sulama faaliyetleri DSİ kurumunca çift yönlü hidrantlar aracılığı ile basınçlı sulama şeklinde yapılmaktadır.Taşınmaz tarımsal faaliyetler için kullanılmakta olup ve sınırları belirgin bir şekildedir.Taşınmaz konumu bakımından ulaşımın zor olması ,köy yerleşim birimlerine uzak olması gibi nedenlerden dolayı ürünlerin taşınması ,depolanması, pazara ulaştırılması ve hasat harman gibi konularda olumsuz bir yapı teşkil etmektedir.Taşınmazın kapitalizasyon faiz oranı %4 dür.
Adresi : Şanlıurfa İli,Bozova İlçesi,Yaylak Mah. 288 Ada 2 parsel
Yüzölçümü : 12.447,12 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 262.447,12 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Bozova Hükümet Konağı Binası,Bozova İcra Müdürlüğü Önü Bozova/Şanlıurfa
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğ edilecek olup , Adresi meçul olan ilgililere yapılmış olan elektronik ilanın ve gazete ilanınınİ.İ.K. 127. Maddesine göre tebliğ yerine geçerli sayılacaktır. , 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/483 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR