BOZOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Şanlıurfa/Bozova'da 10475 m² tarım arazisi mahkeme kararı ile satılıktır

BOZOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036031
Şehir : Şanlıurfa / Bozova
Semt-Mahalle : YASLICA MAH. / YAYLAK
: 10475
Yayınlandığı Gazeteler

BOZOVA''NIN SESİ 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
101,051 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
2019/1 SATIŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İli, Bozova İlçesi,YASLICA Mahallesi 216 parsel sayılı taşınmazdır. Taşınmaz tapu kayıtlarında 10.475 m2 alana sahip tarladır.Taşınmaz üzerinde herhangi ekili ve dikili bir ürün mevcut değildir.Taşınmaz tarımsal faaliyetler için kullanılmaktadır.Taşınmaz toprak yapısı bakımından orta derece meyilli olan, erozyona fazla hassasiyet gösteren bir durumdadır. Taşınmaz da yüzlek toprağın olması ,taban taşının varlığı,fazla çakıllı olmasından düşük su tutma kapasitesine sahip olup az verimli olan üçüncü sınıf kuru tarım arazisi vasfındadır.Taşınmaz konumu bakımından ise köy yerleşim birimleri içerisinde yer alması ve yola yakın olmasından ürünlerin taşınması ,depolanması, pazara ulaştırılması ve hasat harman gibi konularda olumlu bir yapı arz etmektedir.Arazinin değeri=Arazinin rantı/Kapitalizasyon faizidir. Kapitalizasyon faizi araziye yatırılmış olan sermayenin riski ve kullanım hakkıdır.Arazinin kapitalizasyon faiz oranı%5 tir.
Adresi : Şanlıurfa İli, Bozova İlçesi,YASLICA Mahallesi 216 parsel
Yüzölçümü : 10.475 m2
Kıymeti : 101.051,80 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2019/1 SATIŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR