SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sandıklı/Sipsin mevkii'nde tarla icradan satılacaktır

SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00959973
Şehir : Afyonkarahisar / Sandıklı
Semt-Mahalle : ÇAKIR MAH. / SANDIKLI
: 12590
Yayınlandığı Gazeteler

SANDIKLI POSTASI 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/309 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
157,375 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Adliye sarayı Zemin kat Mezat Salonu SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SANDIKLI
İCRA DAİRESİ
2017/309 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Çakır mahallesi, Sipsin mevkii, 181 Ada, 111 Parsel, 12.590,00 m2 yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının 2 km doğusunda Sandıklı-kaplıca Asfalt yoluna 1 km uzaklıkta 3 tarafı biriket duvarla çevrili doğusu komşu parsele sınır 1. sınıf kumlu-tınlı toprak yapısına sahip olan arazi, kısmen % 05 meğilli olup, sulama imkanına sahip değildir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, Haşhaş üretimi yapılmaktadır.
İmar Durumu : İmar dışıdır.
Kıymeti : 157.375,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında 26.05.2017 tarihli ''Bu parsel 5403 sayılı kanunun 14. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen Büyük Ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın izni olmadan bitkisel ürün amacı dışında kullanılamaz.'' Şerhinin olduğu görülmüştür.
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye sarayı Zemin kat Mezat Salonu SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR
------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/309 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR