SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Tekkeköy'de 5.089 m² fındık bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120943
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : ÇAYIRÇÖKEK MAH. / TEKKEKÖY
: 5089
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/977 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
57,002 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Esti Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/977 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Çayırçökek Mahalle, Congazlar Mevkii, 293 Ada, 1 Parsel,Taşınmaz bilirkişi raporuna göre; tapu kayıtlarında fındık bahçesi vasfındadır. Taşınmaz parselin toprak yapısı; büyük toprak grubu olarak kahverengi orman toprağı grubunda, toprak derinliği sığ, parsel eğimi ortalama %18, mevcut kullanımı kapama fındık bahçesi olan tarım arazisidir. Fındık ocakları bakımlı, gençleştirme budamaları yapılmış 20 yaş görünümlüdür. Taşınmazın yakın çevresi fındık bahçeleri ve orman ağaçları ile kaplı vaziyettedir. Parselin kadastral yola cephesi vardır. Bölge eğimli bir topoğrafyaya sahiptir. Tekkeköy İlçe merkezine yaklaşık 17 km., Samsun-Ankara karayoluna yaklaşık 19 uzaklıktadır. Her mevsim ulaşımı mümkün olup, ulaşımda herhangi bir problemle karşılaşılmamaktadır. Belediye hizmetlerinden istifadesi kısıtlıdır. Parselin taşlılık tuzluluk, alkalilik, drenaj gibi problemleri yoktur.
Adresi : Çayırçökek Mah. Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 5.089,52 m2
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planını dışında kadastro parselidir.
Kıymeti : 57.002,62 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Esti Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, Çayırçökek Mahalle, Congazlar Mevkii 294 Ada, 1 Parsel,Taşınmaz bilirkişi raporuna göre; tapu kayıtlarında fındık bahçesi vasfındadır. Taşınmaz parselin toprak yapısı; büyük toprak grubu olarak kahverengi orman toprağı grubunda, toprak derinliği sığ, parsel eğimi ortalama %10, mevcut kullanımı kapama fındık bahçesi olan tarım arazisidir. Fındık ocakları bakımlı, gençleştirme budamaları yapılmış 20 yaş görünümlüdür. Taşınmazın yakın çevresi fındık bahçeleri ve orman ağaçları ile kaplı vaziyettedir. Parselin kadastral yola cephesi vardır. Bölge eğimli bir topoğrafyaya sahiptir. Tekkeköy İlçe merkezine yaklaşık 17 km., Samsun-Ankara karayoluna yaklaşık 19 uzaklıktadır. Her mevsim ulaşımı mümkün olup, ulaşımda herhangi bir problemle karşılaşılmamaktadır. Belediye hizmetlerinden istifadesi kısıtlıdır. Parselin taşlılık tuzluluk, alkalilik, drenaj gibi problemleri yoktur.
Adresi : Çayırçökek Mah. Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 7.519,93 m2
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planını dışında kadastro parselidir.
Kıymeti : 93.247,13 TL
KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu(Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK127 maddesi gereği iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/977 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR