ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077419
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : YENİ KÖSELİ MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3466 ESAS
Muhammen Bedeli
:
96,646 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ

2018/3466 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 117 Ada, 13 Parsel, YENİKÖSELİ Mahalle/Köy, Parsel çeşitli ürünlerin yetiştirilmesine uygundur. Taşınmaz parselin üzerinde şeftali bahçesi tespit edilmiştir. Davaya konu parsel; çeşitli ürünler yetiştirilerek tarım yapılabilecek nitelikte kuru tarım arazisidir.
Yan tarafında ve arada kanal mevcuttur. Dava konusu Taşınmaz Çarşamba ilçesine 5 km uzaklıktadır. Samsun şehir merkezine mesafesi ise 30 km uzaklıktadır. Her an pazara ulaşım kolaylığı söz konusudur. Dava konusu Taşınmaz, taban arazi olup IV. Jeolojik zamanda teşekkül etmiş alüvyonlardır. Bu arazi Yeşilırmağın sedimentlerinden oluşmuştur. Çarşamba ovasının güney batı kısmını oluşturur. Alüvyon topraklar taşınmış sedimentlerden oluştuğundan horizonları teşekkül etmemiş verimli azonal topraklardır. Profilleri derin, topraklar killi-tın, siltli ve siltli killi tın yapıda, topografyası ise düz, meyil % 1- 3 dür. Taşınmazın bulunduğu Çarşamba Ovası Orta Karadeniz iklimine sahiptir. Bu iklimde, don olaylarına çok az rastlanır, her mevsim yağışlı, yazları ılık, kışları serin geçer. Hakim rüzgarlar genellikle mevsimlere göre farklılıklar gösterir. En fazla yağış Kasım ayında, en az yağış ise Mayıs ayında düşer. Yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm civarındadır. Yılık sıcaklık ortalaması 15-17 C dir. Yağmurlu gün sayısı yılda ortalama 100 gündür. Yörede her türlü yazlık ve kışlık bitkilerin tarımı yapılabilmektedir. Taşınmazda ve yörede DSİ teşkilatı tarafından sulama tesisi inşa edilmiştir. Sulama kanalı inşa edilmeden önce çiftçiler taşınmaz içerisinde açmış oldukları çakma kuyulardan sulama yapmaktaydılar. DSİ teşkilatının inşa ettiği sulama tesisinin tamamlanmasından sonra çiftçiler arazilerini daha kolay sulayabilecek sürekli ve yeteri miktarda suya kavuşmuşlardır.
Adresi : Yeniköseli Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 96.646,34 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 117 Ada, 15 Parsel, YENİKÖSELİ Mahalle/Köy, Parsel yol kenarında olup, çeşitli ürünlerin yetiştirilmesine uygundur. Taşınmaz parselin 1500 m2 lik bölümü üzerinde ekili bir tarım ürünü mevcut değildir. Geri kalan 1.750,77 m2 arazi üzerinde şeftali bahçesi tespit edilmiştir. Davaya konu parsel; çeşitli ürünler yetiştirilerek tarım yapılabilecek nitelikte kuru tarım arazisidir. Yan tarafında ve arada kanal mevcuttur. Taşınmaz Çarşamba ilçesine 5 km uzaklıktadır. Samsun şehir merkezine mesafesi ise 30 km uzaklıktadır. Her an pazara ulaşım kolaylığı söz konusudur. Taşınmaz, taban arazi olup IV. Jeolojik zamanda teşekkül etmiş alüvyonlardır. Bu arazi Yeşilırmağın sedimentlerinden oluşmuştur. Çarşamba ovasının güney batı kısmını oluşturur. Alüvyon topraklar taşınmış sedimentlerden oluştuğundan horizonları teşekkül etmemiş verimli azonal topraklardır. Profilleri derin, topraklar killi-tın, siltli ve siltli killi tın yapıda, topografyası ise düz, meyil % 1- 3 dür. Taşınmazın bulunduğu Çarşamba Ovası Orta Karadeniz iklimine sahiptir. Bu iklimde, don olaylarına çok az rastlanır, her mevsim yağışlı, yazları ılık, kışları serin geçer. Hakim rüzgarlar genellikle mevsimlere göre farklılıklar gösterir. En fazla yağış Kasım ayında, en az yağış ise Mayıs ayında düşer. Yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm civarındadır. Yılık sıcaklık ortalaması 15-17 C dir. Yağmurlu gün sayısı yılda ortalama 100 gündür. Yörede her türlü yazlık ve kışlık bitkilerin tarımı yapılabilmektedir. Taşınmazda ve yörede DSİ teşkilatı tarafından sulama tesisi inşa edilmiştir. Sulama kanalı inşa edilmeden önce çiftçiler taşınmaz içerisinde açmış oldukları çakma kuyulardan sulama yapmaktaydılar. DSİ teşkilatının inşa ettiği sulama tesisinin tamamlanmasından sonra çiftçiler arazilerini daha kolay sulayabilecek sürekli ve yeteri miktarda suya kavuşmuşlardır.
Adresi : Yeniköseli Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 46.622,50 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 114 Ada, 86 Parsel, YENİKÖSELİ Mahalle/Köy, Parsel çeşitli ürünlerin yetiştirilmesine uygundur. Taşınmaz parsel üzerinde fındık ocakları tespit edilmiştir. Davaya konu parsel; çeşitli ürünler yetiştirilerek tarım yapılabilecek nitelikte kuru tarım arazisidir. Taşınmaz Çarşamba ilçesine 5 km uzaklıktadır. Samsun şehir merkezine mesafesi ise 30 km uzaklıktadır. Her an pazara ulaşım kolaylığı söz konusudur. Dava konusu Taşınmaz, taban arazi olup IV. Jeolojik zamanda teşekkül etmiş alüvyonlardır. Bu arazi Yeşilırmağın sedimentlerinden oluşmuştur. Çarşamba ovasının güney batı kısmını oluşturur. Alüvyon topraklar taşınmış sedimentlerden oluştuğundan horizonları teşekkül etmemiş verimli azonal topraklardır. Profilleri derin, topraklar killi-tın, siltli ve siltli killi tın yapıda, topografyası ise düz, meyil % 1- 3 dür. Taşınmazın bulunduğu Çarşamba Ovası Orta Karadeniz iklimine sahiptir. Bu iklimde, don olaylarına çok az rastlanır, her mevsim yağışlı, yazları ılık, kışları serin geçer. Hakim rüzgarlar genellikle mevsimlere göre farklılıklar gösterir. En fazla yağış Kasım ayında, en az yağış ise Mayıs ayında düşer. Yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm civarındadır. Yılık sıcaklık ortalaması 15-17 C dir. Yağmurlu gün sayısı yılda ortalama 100 gündür. Yörede her türlü yazlık ve kışlık bitkilerin tarımı yapılabilmektedir. Taşınmazda ve yörede DSİ teşkilatı tarafından sulama tesisi inşa edilmiştir. Sulama kanalı inşa edilmeden önce çiftçiler taşınmaz içerisinde açmış oldukları çakma kuyulardan sulama yapmaktaydılar. DSİ teşkilatının inşa ettiği sulama tesisinin tamamlanmasından sonra çiftçiler arazilerini daha kolay sulayabilecek sürekli ve yeteri miktarda suya kavuşmuşlardır.
Adresi : Yeniköseli Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 175.703,56 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR