ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da fındık bahçesi, 2 adet konut ve depo icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040666
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : AHUBABA MAH. / ÇARŞAMBA
: 30929
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/418 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
694,920 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:15
Satış Yeri
:
Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

4721 Sayılı Türk Medeni Kanununun 27. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2018/418 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 118 Ada, 4 Parsel, AHUBABA Mahalle/Köy, Konu parsel taşınmazın keşif tarihi itibari ile fiilen takribi olarak 8.500 m² kadar kısmının verime haiz fındık bahçesi, kalan 22.429,43 m² kadar kısmının ise evler ve tarla olarak kullanılmakta olduğu, taşınmazın tarla kısmının üzerinde henüz verim çağında olmayan 4 yaşlarında fındıklık tesisinin bulunduğu görülmüştür. Taşınmazlarda toprak killi bünyededir. Toprak profili derindir. Topoğrafya düzdür. Çarşamba ovası tarım arazilerindendirler. Çarşamba ilçe merkezine orta mesafede yer almaktadır. Yolu asfalt olup yılın her mevsimi ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapılardan ilki tek katlı olarak inşa edilmiş olup halen konut olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup pencere doğramaları PVC olarak yapılmıştır. Yapının içi dışı sıvalı ve boyalı durumda ve halen ikamet edildiği tespit edilmiştir. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 82,35 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında III.Sınıf A Grubu yapı tarzında olup %5 oranında yıpranma olduğu takdir edilmiştir. Arazi üzerindeki ikinci yapı tek katlı halen depo olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup sıvasız durumdadır. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 53,29 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında I.Sınıf B Grubu yapı tarzında olup yapıda %25 oranında yıpranma bulunduğu takdir edilmiştir. Arazi üzerindeki üçüncü yapı tek katlı olarak inşa edilmiş olup halen konut olarak kullanılmaktadır. Yapının çatısı yapılmış olup pencere doğramaları ahşap olarak yapılmıştır. Yapının dışı sıvasız durumda ve halen ikamet edildiği tespit edilmiştir. Fen bilirkişisinden alınan ölçüler dahilinde yaklaşık 79,20 m² toplam inşaat alanına sahiptir. Yapının yapım özelikleri dikkate alındığında III.Sınıf A Grubu yapı tarzında olup yapıda %25 oranında yıpranma olduğu takdir edilmiştir.
Adresi : Ahubaba Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 694.920,34 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR