ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun Çarşamba'da 31.427 m² tarla ve üzerindeki yapılar mahkemeden satılıktır

ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050996
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : EPÇELİ MAH. / ÇARŞAMBA
: 31427
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
571,802 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi 104 ada 15 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında "tarla" vasfındadır. Fiilen tarla olarak kullanılmakta ve üzerinde evler vardır. Ayrıca sınır çiti ile çevrili olduğu ve iki bölüme ayrılmış olduğu gözlenmiştir. Parsel üzerindeki yapıların incelenmesinde,

1-Tek katlı betonarme inşaat tarzında bir yapı bulunmaktadır. Yapı 108 m2 alana sahiptir .Yapı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının giriş kapısı çelik kapıdır. Yapının iç cephe kapıları ahşap doğrama kapıdır. Yapının giriş sahanlık taban döşemesi mermer ve seramiktir. Yapının iç cephe taban döşemesi laminat parkedir. Yapı oluklu sac çatılıdır. Yapının çatısında güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren sistem bulunmaktadır. Yıpranma oranı %30,eksik imalat %5 takdir edilmiştir.

2-İki katlı yığma ve betonarme inşaat tarzında bir yapı bulunmaktadır. Yapı zemin katı 150 m2, 1.katı 150 m2 olmak üzere toplam 300 m2 alana sahiptir. Yapının zemin katının yığma ve eski olan kısmı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının zemin katının büyülen kısmı, inşaat imalatı devam eden 1.katı kullanılmamaktadır ve bu yapının bu kısımları kaba inşaat halindedir. Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının zemin katının mesken olarak kullanılan kısmının iç cephe tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının giriş kapısı çelik kapıdır. Yapının zemin katının mesken olarak kullanılan kısmının iç cephe taban döşemesi laminat parkedir. Yapı çatısızdır. Yıpranma oranı %13, eksik imalat %65 takdir edilmiştir.

3-Tek katlı yığma inşaat tarzında bir yapı da bulunmaktadır. Yapı 40 m2 alana sahiptir ve ahır olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvasız ve boyasızdır. Yapı çatılıdır. Yıpranma oranı %45,eksik imalat %25 takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 31.427,14 m2
İmar Durumu : Plan dışı
Kıymeti : 571.802,69 TL
Teminat: 114.360,54 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %5,69 Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR