BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Bafra'da fındık bahçesi icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890770
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : DİKENCİK MAH. / BAFRA
: 63800
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2673 ESAS
Muhammen Bedeli
:
319,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
İCRA DAİRESİ

2018/2673 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, 96 Parsel, DİKENCİK Mahalle/Köy, SUYANI Mevkii,Bafra İlçesi Dikencik Mahallesi 96 nolu parsel 63800 m2 alanlı tarladır. Tarla üzerinde bina mevcut değildir. Taşınmazın tam payı borçluya aittir. Bu parsel Samsun Bafra İlçesi Dikencik Mahallesi yerleşik alan dışındadır.. Anayol kenarında,seyrek meskun bölgede, Belediye sınırları dışında, Mahalle yerleşik alanında ve tarla niteliğinde olup üzerinde fındıklık mevcuttur. Dereköy Mahallesi Taşkelik mevkisi ana yol kenarında. Taşınmaz üzerinde bina mevcut değildir.Taşınmaz fındıklık olarak kullanılmakta olup, boş arsa. %5 eğimli topoğrafik yapıya sahip. Belediyenin yol, otobüs ve çöp hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Dikencik Mah. Suyanı Mevkii Bafra / SAMSUN
Yüzölçümü : 63.800 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 319.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2673 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR