ALAÇAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Alaçam'da 7.625 m² tarlanın ve üzerindeki yapıların hissesi icradan satılıktır

ALAÇAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118654
Şehir : Samsun / Alaçam
Semt-Mahalle : YUKARIELMA MAH. / ALAÇAM
: 7625
Yayınlandığı Gazeteler

ALAÇAM''IN SESİ 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/208 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
92,999 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı Toplantı Salonu Alaçam/SAMSUN 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAÇAM
İCRA DAİRESİ

2009/208 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Samsun İli, Alaçam İlçesi, Yukarıelma Mahallesi, Kabayeri Mevkii, 124 nolu parsel olup, tapusunda tarla ve ev vasfındadır. Fiili olarak da kısmen tarla, kısmen de ev yeri ve avlusu şeklinde kullanılmaktadır. Parsel üzerinde tek katlı mesken ve müştemilatları bulunmakta olup, geri kalan kısımları açık tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde 4 adet yapı vardır. 1. yapı tek katlı, yığma olarak inşa edilmiş, konut olarak kullanılan, pencere doğramaları ahşap, çatı örtüsü kiremit+ondüline olan, dış cephesi sıvalı ve boyalı bir yapıdır. Taban alanı 116,00 m2'dir. III. sınıf A grubu yapı cinsindedir. Yıpranması %25, eksik imalatı %20 olarak belirlenmiştir. 2. yapı tek katlı, betonarme olarak inşa edilmiş, samanlık olarak kullanılan, çatı örtüsü kiremit, dış cephesi sıvasız ve boyasız bir yapıdır. Taban alanı 56,00 m2'dir. II. sınıf B grubu yapı cinsindedir. Yıpranması %25, eksik imalatı %20 olarak belirlenmiştir. 3. yapı tek katlı, betonarme olarak inşa edilmiş, çatı örtüsü kiremit, dış cephesi sıvasız ve boyasız bir yapıdır. Taban alanı 36,00 m2'dir. II. sınıf B grubu yapı cinsindedir. Yıpranma payı %25, eksik imalatı %20 olarak belirlenmiştir. 4. yapı tek katlı betonarme olarak inşa edilmiş, çatı örtüsü kiremit, dış cephesi sıvasız ve boyasız bir yapıdır. Taban alanı 63,00 m2'dir. II. sınıf B grubu yapı cinsindedir. Yıpranması %25, eksik imalatı %20 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz şehir uygulama imar planı dışında olup Orta Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü yörede bulunmaktadır. Toprak yapısı ve tarımsal durum açısından taban arazisi olup, sulama suyu imkanı yoktur. Toprak yapısı killi-tınlıdır. Bitkisel toprak derinliği yaklaşık 30-40 cm civarındadır. Alaçam ilçe merkezine yaklaşık 16 km., Samsun-Sinop yoluna ise 670 m. mesafede iç kısımda yolun güneyindedir. Taşınmazda borçlunun hissesi 1/2 olup taşınmazın toplam değeri 185.999,00 TL, borçlunun 1/2 hissesine düşen değer 92.999,50 TL'dir.
Adresi : Samsun İli, Alaçam İlçesi, Yukarıelma Mahallesi, Kabayeri Mevkii, 124 nolu parsel
Yüzölçümü : 7.625,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İmar planı dışında
Kıymeti : 92.999,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı Toplantı Salonu Alaçam/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/208 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR