ALAÇAM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun Alaçam'da 2.525 m² tarla mahkemeden satılıktır

ALAÇAM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01178954
Şehir : Samsun / Alaçam
Semt-Mahalle : BAHŞİOYMAĞI MAH. / ALAÇAM
: 2525
Yayınlandığı Gazeteler

ALAÇAM''IN SESİ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
31,594 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı 2. Kat Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAÇAM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Alaçam İlçe, 150 Ada, 1 Parsel, BAHŞİOYMAĞI Mahalle/Köy, ÖKÜZCÜ PINARI Mevkii, Taşınmaz tapu da tarla vasfındadır. Tapu kayıtlarında herhangi bir kısıtlayıcı şerh yoktur. Taşınmaz üzerinde muhtelif doğal orman ağaçları (Meşe, Palamut Meşesi, Kayın v.s.) yer almaktadır. Taşınmaz yüzeyi orman bitki örtüsüyle kaplıdır. Herhangi bir toprak işlemesi ve tarımsal faaliyet emaresi yoktur. Dava konusu yer; Alaçam İlçesi sınırları içerisinde olup, Orta Karadeniz İkliminin hüküm sürdüğü yörede bulunmaktadır. Her mevsim yağış almaktadır. Taşınmaz Alaçam Belediyesi sınırları içerisinde, Uygulama İmar planı dışındadır. İskan dışı alanda kalmaktadır. Taşınmaz arazilerin toprağı, Killi-tınlı yapıdadır. Bitkisel tarım toprağı derinliği 35-40 cm civarındadır. Taşınmaz %15-20 eğime sahiptir. Taşınmaz " Mutlak Tarım Arazisi" vasfına haizdir. Ulaşım bakımından, taşınmaza ulaşmak için kullanılan yollar kısmen asfalt ve kısmen de stabilizedir. Alaçam İlçe Merkezine 25 Km. Samsun İline 61 KM mesafededir. Çevrede yapılan gözlemde, bu çevrede genel olarak, Buğday, Mısır ve Tünün yetiştiriciliği yapıldığı görülmüştür. Büyük yerleşim yerlerine uzaklığı veya çok yakın oluşu üretim maliyetlerini etkileyen en önemli faktörlerdir.
Adresi : Samsun İli Alaçam İlçesi Bahşioymağı Mahallesi 150 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 2.525,96 m2
İmar Durumu : Yok (Uygulama İmar Planı dışında kaldığından dolayı imar durumu verilememektedir.)
Kıymeti : 31.594,08 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bursa 4. İcra Müdürlüğü 2011/3010 Sayılı dosyasında haciz şerhi mevcuttur. (Tapu kaydında ayrıntılı gözükmektedir.)
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı 2. Kat Toplantı Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR