SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samandağ/Eriklikuyu Mahallesi'nde mandalina bahçesi icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967474
Şehir : Hatay / Samandağ
Semt-Mahalle : ERİKLİKUYU MAH. / SAMANDAĞ
: 2663
Yayınlandığı Gazeteler

CEMRE 21.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/483 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
301,786 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Cad No:1 Samandağ / Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2015/483 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Samandağ İlçesi Eriklikuyu Mahallesi Karaçay Mevkii 114 Ada 17 Parsel 2.663,06 m2 yüzölçümlü Meyve Bahçesi nitelikli taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz kadastro parseli olup meyve bahçesi vasıfında, imar sınırı dışında meskün alana yakındır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik olaraş şekilsiz, tapoğrafik olarak eğimli olup yol kotundan aşağıdadır. Üzerinden herhangi bir yapı olmayıp kapama mandaline bahçesidir. Taşınmaz üzerinden 20 - 28 yaşlarında 106 adet mandalina ağacı 15-19 yaşlarında 16 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Toprak yapısı sulamaya müsait olup sulama imkanı mevcuttur. Taşınmaz eğiminden dolayı taraçlandırılmış biçimde bulunmaktadır. Eriklikuyu yerleşim yerine 1.200 mt, Fidanlı Mahallesine 1.300 mt Samandağ - Antakya yoluna 3.500 mt ve Samandağ İlçe merkezine 8-9 km mesafede bulunmaktadır. Bölge olarak seyrek yoğunluklu yerleşim ve tarım bölgesidir. Belediye hizmetleri kısmen mevcuttur.
İmar Durumu : Samandağ Belediye Başkanlığının 14/11/2018 tarihli yazı cevabına göre imar planı dışında kadastrol parsel konumundadır.
Kıymeti : 301.786,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Meclis Eski Toplantı Salonu Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Cad No:1 Samandağ / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/483 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR