GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Taraklı'da üzerinde bina ve ahır olan tarla icradan satılıktır

GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041591
Şehir : Sakarya / Taraklı
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / TARAKLI
: 2949
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYAHALK 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/297 TLMT
Muhammen Bedeli
:
116,113 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Geyve SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEYVE
İCRA DAİRESİ
2018/297 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Taraklı İlçe, 150 Ada, 3 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, Göynüksuyu Mevkiili taşınmaz dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre kagir ahır, samanlık ve tarla niteliklidir. Taşınmazın bir bölümü tarla bir bölümü ise mesken olarak kullanılmaktadır.
Taşınmaz üzerindeki bina yaklaşık 12-13 yıllık, kagir, tak katlı ve mesken olarak kullanılmaktadır. 102,00 m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı güneş enerjili, dış cephesi sıvasız boyasız, iç cephe duvarlar sıvalı boyalı, 3 oda, hol, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, kapı ve pencereler ağaç doğrama, yerler beton, ıslak zeminler kalebodur fayans, mermer tezgah üzeri mutfak dolabı bulunmakta, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Taşınmazın kadastral yolu yoktur.
Adresi : İlçe Merkezine Yaklaşık 5 Km, İl Merkezine Uzaklığı İse 65 Km'dir.
Yüzölçümü : 2.949,66 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İnşaat tarzı Sakarya B.B. Meclisinin 08/12/2017 tarih ve 13/381 sayılı kararı ile onaylı 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planı kapsamında marjinal tarım arazisidir. Yapılaşma şartları bulunmamaktadır.
Kıymeti : 116.113,20 TL
KDV Oranı : %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Geyve SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2018/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR