GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Taraklı'da tarım arazisi icradan satılıktır

GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062661
Şehir : Sakarya / Taraklı
Semt-Mahalle : HACIMURAT MAH. / TARAKLI
: 12181
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/481 TLMT
Muhammen Bedeli
:
219,274 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Geyve Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEYVE
İCRA DAİRESİ
2017/481 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mahkemece kesinleştirilen dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Sakarya, Taraklı, Hacımurat Mah., Kışla Boğazı Mevkii, 156 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz olup, yüzeyi %5-6 eğimli, toprağın yapılan fiziki muayenesinde tekstürünün ince tanecikli, strüktürünün ise orta seviyede olduğu, toprak yapısının killi-tınlı ve organik maddece istenilen düzeyde olduğu belirtilmiştir. Drenaj problemi olmayıp tarımsal açıdan yeterli toprak derinliğine sahiptir. Fiili zeminde taşınmaz tarla olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz imar planı, nazım imar planı ve köy yerleşik alanı dışında olup yakınında meskun mahal bulunmamaktadır. Taşınmaz kadastral yola sahip, Taraklı ilçe merkezine 3 km, il merkezine 63 km uzaklıktadır. Bölgenin büyük şehirlere yakın olması yetiştirilen ürünlerin pazarlanmasında herhangi bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Taşınmaz kuru tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 12.181,93 m2
Kıymeti : 219.274,74 TL
KDV Oranı : %18
Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Geyve Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mahkemece kesinleştirilen dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Sakarya, Taraklı, Hacımurat Mah., Kışla Boğazı Mevkii, 156 ada, 2 parsel sayılı taşınmaz olup, yüzeyi %5-6 eğimli, toprağın yapılan yapılan fiziki muayenesinde tekstürünün ince tanecikli, strüktürünün ise orta seviyede olduğu, toprak yapısının killi-tınlı ve organik maddece istenilen düzeyde olduğu belirtimiştir. Drenaj problemi olmayıp tarımsal açıdan yeterli toprak derinliğine sahiptir. Fiili zeminde taşınmaz tarla olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz imar planı, nazım imar planı ve köy yerleşik alanı dışında olup yakınında meskun mahal bulunmamaktadır. Taşınmaz kadastral yola sahip, Taraklı ilçe merkezine 3 km, il merkezine 63 km uzaklıktadır. Bölgenin büyük şehirlere yakın olması yetiştirilen ürünlerin pazarlanmasında herhangi bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Taşınmaz kuru tarım arazisidir.
Yüzölçümü : 10.401,92 m2 Kıymeti : 187.234,56 TL
KDV Oranı : %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Geyve Adalet Sarayı Giriş Kat Geyve İcra Dairesi Geyve Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2017/481 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR