SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Söğütlü'de icradan satılık tarım arazisi

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944305
Şehir : Sakarya / Söğütlü
Semt-Mahalle : FINDIKLI MAH. / SÖĞÜTLÜ
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/283 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2017/283 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN:Özellikleri : Sakarya İl, Söğütlü İlçe, - Ada, 167 Parsel, FINDIKLI Mahalle/Köy, Kargir ev ahır ve tarla vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup, gençleşme budaması yapılmış, verim çağında yetişkin kapama fındık bahçesi olarak kullanılmakta, taşınmaz yüksek rakımlı, topografik olarak orta engebeli %5-20 eğimli, geometrik olarak yamuk dikdörtgen, kuzey yönünden kadastral yola cepheli, killi tınlı toprak yapısında, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, derin profilli, verim gücü orta düzey 4. sınıf tarım arazi niteliğinde olup, hali hazırda üzerinde ayrıca; 45-50 yıllık, 95,00m2 alana sahip, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, 4 oda, mutfak,banyo ve tuvalet bulunan, sobalı ısınma sistemine sahip iskan edilir durumda kargir yapı tek katlı mesken bina, 5 yıllık, 100,00 m2 alana sahip trapez sac çatılı, sıvalı, boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile pvc ile kapatılmış teras balkon bulunan, katı yakıt kat kalorifer ısınma sistemine sahip iskan edilir durumda prefabrik yapı tek katlı mesken bina, 20 yıllık 48,00 m2 alana sahip, kiremit çatılı sıvalı boyasız tuğla yapı büyükbaş hayvan ahırı ve 10 yıllık 140,00 m2 alana sahip betonarme yapı inşaat temeli bulunmaktadır.Taşınmaz her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, imar durumu kırsal yerleşim alanı dışında "diğer tarım arazisi " alanında kalmakta olup, kuşbakışı mahalle merkezine 300 metre ve Söğütlü çarşı merkezine 7400 metre mesafededir. Taşınmazın cinsinin kargir ev ahır ve tarla olması nedeniyle KDV %18 olarak alınacaktır.Borçlu Nurettin Yılmaz adına kayıtlı taşınmazın borçlu 1/8 hissesidir.
Yüzölçümü : 19.160,00 m2
Arsa Payı : 1/8 Hissesi
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/283 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR