SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Sapanca'da 6000 m² bahçe icradan satılıktır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049521
Şehir : Sakarya / Sapanca
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / SAPANCA
: 6000
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/624 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,212,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2017/624 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 412 Ada, 25 Parsel, MAHMUDİYE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, taşınmaz tapu kaydında 6.000,00 m2 alanlı, "Bahçe" vasfındadır. Aynı tapu kaydında parselin 3.634,13 m2'lik kısmının Orman Sınırı içinde kaldığı beyanı bulunmaktadır. Parsel konum olarak Mahmudiye mahallesinde ve güneyden kadastral yola cephelidir. Villa tarzı yapıların 300 m. batısında ve güneyden kuzeye % 25 azalan eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel göl manzaralıdır. İlçe merkezine 6 Km. mesafede olan parsel belediyenin yol ve elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz arazinin toprak yapısı, killi tınlı yapıdadır. Kahverengi orta derinlikte topraklardandır. Dağ, yamaç arazilerdendir. Kuru tarım alanlarındandır. Sulama imkanına sahip değil, 2.Sınıf tarım arazilerindendir. Arazi üzerinde muhtelif cins ve yaşlarda yabani orman ağaç ve bitkileri karışık ve dağınık vaziyette arazide bulunmaktadır. Arazide meyve ağacı, meyve, sebze, tarla bitkileri yetiştiriciliği bulunmamaktadır. Tamamen ormanlık alandır. Zirai tarımsal bir ürün ve üretim bulunmamaktadır. Taşınmazda 30-40 yaşlarında Karagürgen, Kestane ağaç ve bunların gençlik filizleri kökleri bulunmaktadır. Bu ağaçlar tamamen kendiliğinden üremiş ve yetişmiştir. Arazide bir bakım ve üretim emek görülmemiştir. İmar ve ihya görülmemiştir. Ekonomik amaca yönelik bir üretim imar ve ihya görülmemiştir. Son zamanda az olarak arazi içerisinde temizleme ve düzeltme yapılmıştır. Alt florada çalı bu ağaçların gençlik filizleri ve orman gülü (Rohododendron ) çalı formunda bitkiler bulunmaktadır.Bu bahçe- alan ve bitkiler bakımlı değildir. Arazi içerisinden yol geçmekte ve arazi içerisinde yer yer boşluklar bulunmaktadır. Ortalama bu ağaç ve bitkilerin yaşı 30-40 civarıdır. Arazinin çevresi çevrili değildir. Sınırlarıbelirgin değildir. Güney tarafı yolla sınırlıdır. Toprak Yapısı : Killi -Tınlı kahverengi, orta derin tarım toprağı bulunmaktadır.Toprak Profili: Toprak profili orta derin yapıdadır. Çevre Parseller: Kuzey doğu ve batı tarafı yabani orman ağaçları bakımsız alan şeklinde aynı bitki ve yapıdadır. Bitki Örtüsü: 30-40 yaşlarında karışık ve bakımsız kara gürgen, kastane orman ağaçları ile kaplıdır (Adedi : 250).
İmar Durumu : Sapanca Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.11.2017 tarih ve 4221/5414 sayılı yazısında taşınmazın 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında "Orman Alanı" olarak planlanmış olup ilgili plan hükümlerince özel mülkiyete tabi parseller "Diğer Tarım Alanı" hükümlerini taşıdığı ifade edilmiştir.
Kıymeti : 1.212.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın3.634,13 m2'lik kısmı Orman Sınırı içinde kalmaktadır şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Sapanca Adliyesi İcra Müdürlüğü Sapanca/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kisiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T.Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 18 0001 5001 5800 7300 5692 06 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaraları yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kisinin hesabına yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlügü'nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise I.I.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. Ihaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/624 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR