KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Karasu'da 1.715 m2 fındık bahçesi icradan satılıktır

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115582
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : KURUDERE MAH. / KARASU
: 1715
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/788 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,125 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU İCRA DAİRESİ
2019/788 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Sakarya ili, Karasu ilçesi, Kurudere / Orta Mah. Köyiçi mevkii, 131 ada, 37 parsel, Fındık Bahçesi nitelikli taşınmazın tamamıdır. Taşınmaz konu olarak Kurudere Merkez Camiinin 105 mt. güney doğusunda, Kurudere Mah. Köy içi yolunun 225 m. kuzey doğusunda Kuredere Mahl Merkezinin 352 mt. kuzey batısında kalmaktadır. Parsel etrafı fındık bahçeleri kısmen konut tarzı yapılar ile çevrili vaziyettedir. Parsel üzerinde 15 m2 alanlı tek katlı tuğla duvarlı depo yapısı bulunmaktadır. yapının ahşap çatısı kiremit örtülü, doğramaları ise ahşap doğramadır. Yapının ıslak hacim zemin ve duvarları sıvalı boyasız olup yerleri şap üzeri beton kaplıdır. Yapı I-B grubu olup yaşı ve halihazır durumu göz önüne alınarak yıpranma oranı %20'dir. Samanlığın değeri: 3.300 TL'dir. Taşınmaz %5 eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel hali hazırda kısmen fındık bahçesi olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Toprak yapısı itibari ile killi - tınlı bünyededir. Fındık Bahçesinin bir dönümünden ortalama 180 kg fındık ürünü hasat edilebilir durumda olduğu kanaatine varılmıştır. Organik maddesi ve fındığın verim durumu normal düzeydedir. Fındık ocaklarının gelişmişlik durumu, bakım şartları, hastalık ve zararlılarla mücadele gübreleme nitelikleri ve dolayısıyla verim gücü dikkate alınarak 1 adet fındık ocağının değeri 200 TL olarak belirlenmiştir. Fındak ocaklarının değeri: 66 Ocak*200 TL=13.200 TL'dir. Parselin bulunduğu mevkii, yüzölçümü, imarı ve civar emsal emlak alım-satım rayiçlerine göre m2'si:40TL'dir. Parselin zemin değeri: 68.625,60 TL'dir. Parselin yapı ve fındık ocakları dahil toplam değeri: 85.125,60 TL'dir.


Adresi : Kurudere / Orta Mah. 131 Ada, 37 Parsel Karasu / SAKARYA
Yüzölçümü : 1.715,64 m2
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile 1/5000 ölçekli nazım imar planı dışında olduğu Sakarya ili kuzey ve doğu planlama alt bölgeleri 1/25000 ölçekli çevre düzeni planı kapsamında kırsal yerleşim alanındadır
Kıymeti : 85.125,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Karasu Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Karasu SAKARYA -

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/788 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR