AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karapürçek'de 7787 m² fındık bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış)

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01197770
Şehir : Sakarya / Karapürçek
Semt-Mahalle : MECİDİYE MAH. / KARAPÜRÇEK
: 7787
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,748 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ
2020/34 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Karapürçek İlçesi,Mecidiye Mahallesi,Köyiçi Mevkii, 144 Ada, 63 Parsel de kayıtlı Fındıklık nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 7.787,44 m2 dir.Taşınmaz yüksek rakımlı bölgede, geometrik olarak yamuk dikdörtgen topografik olarak kuzeybatı yönüne doğru engebeli değişken % 5-15 eğimli bir yapıya sahip, kadastral yolu bulunmamakta olup kuzey yönünden dereye cepheli, hali hazırda üzerinde 3/4 kısmında sıra düzen dikilmiş, bakımlı, verim çağında, gençleşme budaması yapılmış kapama fındık ağaçları bulunmakta olup kalan 1/4 kısmı boş vaziyette kısmen sebze bahçesi olarak kullanılmakta, killi tınlı toprak yapısında, orta düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmakta, 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Meskun mahalle yakın, yol, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı yaklaşık olarak doğu yönünde mahalle merkezine 150 metre,kuzey yönünde Karapürçek şehir merkezine 2 km mesafededir. Adresleri tespit edilemeyen ve tapu kaydında da bulunmayan ilgililer ve tebliğat yapılamayan ilgililere,taşınmazın gazetede yayımlanacak açık artırma ilanı tebliğ yerine geçecektir.
Adresi : Mecidiye MahallesiKarapürçek/SAKARYA
Yüzölçümü : 7.787,44 m2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 155.748,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/11/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Karapürçek İlçesi,Mecidiye Mahallesi,Köyiçi Mevkii,126 Ada, 50 Parsel de kayıtlı Fındıklık nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 4.937,39 m2 dir.Taşınmaz şehir manzaralı yüksek rakımlı bölgede, geometrik olarak yamuk dikdörtgen topografik olarak kuzeybatı yönüne doğru engebeli değişken % 15-25 eğimli bir yapıya sahip, kadastral yolu bulunmamakta olup güneybatı yönünden toprak tarla yoluna cepheli, hali hazırda üzerinde 1/3 kısmında kendiliğinden yetişmiş orman emvali yabani ağaçlar ile yetişme çağında fındık ağaçları bulunmakta kalan 2/3 kısmı boş vaziyette, killi tınlı toprak yapısında, düşük düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmamakta, 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Meskun mahal dışında, yol, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzey yönünde mahalle merkezine 600 metre ve Karapürçek şehir merkezine 2.4 km mesafededir.
Adresleri tespit edilemeyen ve tapu kaydında da bulunmayan ilgililer ve tebliğat yapılamayan ilgililere,taşınmazın gazetede yayımlanacak açık artırma ilanı tebliğ yerine geçecektir.
Adresi : Mecidiye MahallesiKarapürçek/SAKARYA
Yüzölçümü : 4.937,39 m2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 59.248,68 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/10/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/11/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Karapürçek İlçesi,Mecidiye Mahallesi,Köyiçi Mevkii,126 Ada, 42 Parsel de kayıtlı Tarla nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 8.818,09 m2 dir.Taşınmaz şehir manzaralı yüksek rakımlı bölgede, geometrik olarak yamuk dikdörtgen topografik olarak kuzeydoğu yönüne doğru engebeli değişken % 5-20 eğimli bir yapıya sahip, kadastral yolu bulunmamakta olup, kuzeybatı yönünden toprak tarla yoluna cepheli, hali hazırda üzerinde 1/6 kısmında kendiliğinden yetişmiş orman emvali yabani ağaçlar ile yetişme çağında fındık ağaçları bulunmakta, kalan 5/6 kısmı boş vaziyette, killi tınlı toprak yapısında, düşük düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmamakta, 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Ayrıca hali hazırda üzerinde; Yaklaşık 5-10 yıllık, 240,00 m² inşaat alanına sahip, ağaç direk üzeri demir doğrama çatılı, zemini toprak, çatı örtüsü ile cephe duvarları yapılmamış, kaba inşaat halinde, natamam vaziyette tek katlı yapı bulunmaktadır.Yaklaşık 5-10 yıllık, 26,00 m² inşaat alanına sahip, ağaç arası ytong yapı tek katlı geçici bağ evi, çatısı sac örtülü, pencereler pvc kapılar ahşap doğrama, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Meskun mahal dışında, yol, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzey yönünde mahalle merkezine 700 metre ve Karapürçek şehir merkezine 2.5 km mesafededir.Adresleri tespit edilemeyen ve tapu kaydında da bulunmayan ilgililer ve tebliğat yapılamayan ilgililere,taşınmazın gazetede yayımlanacak açık artırma ilanı tebliğ yerine geçecektir.
Adresi : Mecidiye MahallesiKarapürçek/SAKARYA
Yüzölçümü : 8.818,09 m2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 124.857,08 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/10/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 09/11/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR