AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Karapürçek'de 1823 m² tarla içerisinde 2 katlı mesken ile icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154121
Şehir : Sakarya / Karapürçek
Semt-Mahalle : KANLIÇAY MAH. / KARAPÜRÇEK
: 1823
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/295 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
247,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI İCRA DAİRESİ
2018/295 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Karapürçek İlçesi,Kanlıçay Mahallesi,Tepe Mahalle Mevkii, 178 Ada, 2 Parsel de kayıtlı,Tarla nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 1.823,36 m2 dir.Taşınmaz tarım arazisi olarak kullanılmaktadır.Doğu yönünden mahalle içi asfalt kadastral yolu bulunmaktadır.Arazi VI. Sınıf olup eğimi ortalama % 5 dir.Taşınmaz üzerinde bulunan iki katlı mesken bina;Yaklaşık 3-4 yıllık 372,00 m2 inşaat alanınasahip,betonarme yapı,dış cephe sıvasız,boyasız,çatısız,alt katı mesken üst katı kaba inşaat halinde olan taşınmazda alt katta 4 oda, hol,mutfak banyo,ve Wc bulunmaktadır.Pencereler Pvc,kapılar ağaç doğrama,ıslak hacimler fayans,yer döşemeler laminat parke,soba ısıtmalı iskan edilir durumdadır.Taşınmaz belediye mücavir alan ve meskun mahal içinde plansız alanda kalmaktadır.Her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Karapürçek ilçe merkezine 3,2 Km mesafededir.
Adresi : Kanlıçay MahallesiKarapürçek/SAKARYA
Yüzölçümü : 1.823,36 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 247.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR