FERİZLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Ferizli'de tarla icradan satılıktır

FERİZLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046754
Şehir : Sakarya / Ferizli
Semt-Mahalle : BAKIRLI MAH. / FERİZLİ
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/161 TLMT
Muhammen Bedeli
:
700,825 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
FERİZLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ FERİZLİ/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FERİZLİ
İCRA DAİRESİ
2017/161 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Ferizli İlçesi, Bakırlı Mah.Kusça Sapağı Mevkii,36 Parsel nolu tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlıdır. Toprak profile orta derin olup, orta verimli topraklardandır. İnce bünyeli, kuru tarım arazilerdendir. Bölgede yağışın düzenli olması ve yıllık yağış miktarının 700-800 mm.olması, don ve benzeri olayların çok nadir görünmesi ve arazi durumu yöre ortalamasında ürün alımına imkan sağlamaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu yoktur. Kuzeydoğusunda yer alan Bakırlı köy yerleşim alanına 3 km. Mesafededir.Hali hazırda verim çağında fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer güney doğu istikametine %15 dolayında eğimlidir. Etrafındaki arazilerde fındık bahçesidir.
Yüzölçümü : 20.025,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Kapsamında Orman Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.825,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : FERİZLİ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ FERİZLİ/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR