SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Erenler'de 5.800 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131180
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : KAYALARMEMDUHİYE MAH. / ERENLER
: 5800
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/238 ESAS
Muhammen Bedeli
:
257,462 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/238 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz; Sakarya İli Erenler İlçesi Kayalarmemduhiye Mahallesi Kızılağaç mevkii - ada, 45 parselde tapuya kayıtlı 5.800,00 m2 yüzölçümlü tarla nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Çaybaşıyeniköy mahallesi merkezine 650-700 metre mesefade bulunmaktadır. 1. OSB' ye yaklaşık 5,5 Km mesafede bulunmaktadır. Tapu kaydında 5403 sayılı kanun gereğince Büyük Ova Projesi Kapsamında kaldığından tarımsal amaç dışında kullanılması mümkün bulunmamaktadır. Taşınmazın cepheli olduğu kadastral bir yolu olmayıp ulaşım tarla yolu ile sağlanmaktadır. Etrafı ve yakın çevresinde yapılaşma yoktur. En yakın yapılar 400 mt. mesafeden başlamaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, faydalandığı herhangi bir altyapı hizmeti de bulunmamaktadır. Taşınmaz kayden tarla vasfında olmakla beraber tamamı üzerinde kavak ağaçları bulunmaktadır. Etrafı ve yakın çevresindeki taşınmazlar da yine tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Toprak yapısı tınlı, killi-tınlıdır. Orta derin topraklardır. Organik maddece zengin, verim durumu iyidir. Bölgesel yağışları olan, sulama, su basma ve drenaj problemleri olmayan arazilerdendir. Taşlılık ve alkalilik problemleri de yoktur. Taşınmaz üzerinde bulunan kavak ağaçları yaklaşık 12 yaşlarındadır.
İmar Durumu : Mevcut imar durumlarına göre taşınmazların Merkez Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Tarımsal Niteliği Korunacak Alan olarak ayrılan sahalarda kaldıkları bildirilmiştir.
Kıymeti : 257.462,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Sakarya İli Erenler İlçesi Kayalarmemduhiye Mahallesi Kızılağaç mevkii - Ada, 50 parsel sayıda tapuya kayıtlı 9.750,00 m2 yüzölçümlü tarla nitelikli taşınmazdır. Taşınmazlar Çaybaşıyeniköy mahallesi merkezine 650-700 metre mesefade bulunmaktadır. 1. OSB' ye yaklaşık 5,5 Km mesafede bulunmaktadır. Tapu kaydında 5403 sayılı kanun gereğince Büyük Ova Projesi Kapsamında kaldığından tarımsal amaç dışında kullanılması mümkün bulunmamaktadır. Taşınmazın cepheli olduğu kadastral bir yolu olmayıp ulaşım tarla yolu ile sağlanmaktadır. Etrafı ve yakın çevresinde yapılaşma yoktur. En yakın yapılar 450 mt. mesafeden başlamaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, faydalandığı herhangi bir altyapı hizmeti de bulunmamaktadır. Taşınmaz kayden tarla vasfında olmakla beraber tamamı üzerinde fındık ağaçları bulunmaktadır. Etrafı ve yakın çevresindeki taşınmazlar da yine tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Toprak yapısı tınlı, killi-tınlıdır. Orta derin topraklardır. Organik maddece zengin, verim durumu iyidir. Bölgesel yağışları olan, sulama, su basma ve drenaj problemleri olmayan arazilerdendir. Taşlılık ve alkalilik problemleri de yoktur. Fındık ağaçları yaklaşık 25 - 30 yaşlarında olup verim çağındadırlar. Bakım ve gelişmişlik durumları iyidir.
İmar Durumu : Mevcut imar durumlarına göre taşınmaz Merkez Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Tarımsal Niteliği Korunacak Alan olarak ayrılan sahalarda kaldıkları bildirilmiştir.
Kıymeti : 432.802,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/238 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR