AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Akyazı'da fındık bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış)

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064858
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : TAŞYATAK MAH. / AKYAZI
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPOSTASI 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/624 Esas
Muhammen Bedeli
:
156,518 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ


2019/624 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Taşyatak Mahallesi, Salaşlar Mevkii, 120 Ada, 19 Parselde kayıtlı fındıklık nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın yüz ölçümü 7.728,82 m2'dir. Taşınmaz geometrik olarak yamuk dikdörtgen topografik olarak güney yönüne doğru % 5-30 değişken eğimli bir yapıya sahip, kuzey yönünden toprak tarla yoluna cepheli, hali hazırda üzerinde yetişkin, sıra düzen dikilmiş, bakımlı, verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında, orta düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yüksek rakımlı yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmakta, 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Ayrıca üzerinde 15,00 m² inşaat alanına sahip, etrafı ve çatısı sac, ağaç yapı geçici bağ evi bulunmaktadır.Meskun mahal dışında, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzey yönünde en yakın meskun mahalle 350 metre, doğu yönünde mahalle merkezine 900 metre ve kuzey yönünde Akyazı şehir merkezine 15 km mesafededir.
Adresi : Taşyatak Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 7.728,82 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir alan içerisinde, plansız alanda ve köy yerleşik alan dışında, Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına göre “Tarım Alanı” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 156.518,40 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Taşyatak Mahallesi,Salaşlar Mevkii,120 Ada, 21 Parselde kayıtlı fındıklık nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın yüz ölçümü 3.839,35 m2'dir. Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen topografik olarak güney yönüne doğru % 5-25 değişken eğimli bir yapıya sahip, kuzey yönünden toprak tarla yoluna cepheli, hali hazırda üzerinde yetişkin, sıra düzen dikilmiş, bakımlı, verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında, orta düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yüksek rakımlı yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmakta, 6. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Meskun mahal dışında, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzey yönünde en yakın meskun mahalle 350 metre, doğu yönünde mahalle merkezine 900 metre ve kuzey yönünde Akyazı şehir merkezine 15 km mesafededir.
Adresi : Taşyatak Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 3.839,35 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir alan içerisinde, plansız alanda ve köy yerleşik alan dışında, Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına göre “Tarım Alanı” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 76.787,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Taşyatak Mahallesi,Salaşlar Mevkii, 127 Ada, 3 parselde kayıtlı Bahçeli Kargir Ev Ahır nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 1.220,73 m2'dir. Taşınmaz geometrik olarak yamuk dikdörtgen topografik olarak güney yönüne doğru % 1-3 değişken eğimli bir yapıya sahip, güney yönünden kadastral stabilize yola cepheli, hali hazırda üzerinde erik, incir, ayva, elma, ceviz vb. muhtelif meyve ağaçları bulunmakta, yıllık ortalama yüksek yağış alan yüksek rakımlı bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmamakta olup ayrıca üzerinde;Yaklaşık 25-30 yıllık, 95,00 m² inşaat alanına sahip, kagir yapı tek katlı mesken bina bulunmakta,ağaç doğrama üzeri kiremit çatılı,güneş enerjili, sıvalı boyalı, içerisinde 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet bulunmakta, kapı ve pencereler ağaç doğrama, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü ahşap mutfak dolabı bulunmakta, salon ve oda yer döşemeler laminat parke, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Yaklaşık 25-30 yıllık, 32,00 m² inşaat alanına sahip, çatısı ve duvarlar sac kaplı, ağaç yapı, 2 bölümden oluşan geçici yapı bulunmaktadır.Yaklaşık 25-30 yıllık, 164,00 m² inşaat alanına sahip, çatısı sac, alt katı tuğla yapı ahır ve üst katı ağaç yapı samanlık bulunmaktadır.Meskun mahal içinde, yol, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak batı yönünde mahalle merkezine 250 metre ve kuzey yönünde Akyazı şehir merkezine 13 km mesafededir.
Adresi : Taşyatak Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 1.220,73 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir alan içerisinde, plansız alanda ve köy yerleşik alan içinde, imar durumu Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına göre “Kırsal Yerleşim Alanı” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 160.033,10 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR