GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şahinbey/K.Kızılhisar Mahallesi'nde tarım arazisi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928033
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
: 5940
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/77907 Esas
Muhammen Bedeli
:
741880 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:40
Satış Yeri
:
GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU - ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/77907 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. Pınarbaşı Mevkii, 407 Parselde Bağ Vasfında ki Taşınmaz.
Özellikleri: Taşınmaz 104014 nolu sokağa 21 metre cephesi vardır. Bu cephe yaklaşık 2 metre yüksekliğinde briket ve demir doğrama kapıyla kapatılarak taşınmazın girişi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz bu cepheden kuzeydoğu yönüne doğru ince uzun L biçimli geometrik bir yapıya sahiptir. Taşınmaz üzerinde çok sayıda muhtelif yetişkin meyve ağacının yanı sıra, giriş kapısının hemen arkasında yaklaşık 40 m2 alanlı tek katlı 3. Sınıf betonarme karkas yapı (1 Nolu Yapı) ve kuzeydoğu ucunda 65 m2 alanlı iki katlı, önünde yüzme havuzu bulunan 3. Sınıf betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bağevi bulunmaktadır (2 Nolu Yapı). 407 nolu parsel kadastro parselidir. Taşınmazın bulunduğu bölge, Gaziantep il merkezine yakın olması dolayısıyla orta ve üst gelir grubundaki bireyler tarafından tercih edilen, bağ evlerinin yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Taşınmazın değer tespitinde "Emsal Karşılaştırma Yöntemi" kullanılmıştır. Bu yöntem değerlenecek gayrimenkule benzer yakın zamanda satılmış olan gayrimenkullerin satış fiyatları için uygun karşılaştırma kriterleri kullanılarak gayrimenkulün değerinin tespit edilmesi yöntemidir. Emsal taşınmazlar konu gayrimenkulle yakın ve yakın zamanda satışa söz konusu olmuş taşınmazlardan seçilmiştir. Değerlemeye konu taşınmaz ile emsal taşınmazlar benzer özelliklerde ve birbirlerine baz alınabilecek niteliktedir.
Adresi : K.Kızılhisar Mahallesi 104014 Nolu Sokak No: 38 Şahinbey/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 5.940 m2
Kıymeti : 741.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU - ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/77907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR