RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize Hamidiye Mahallesi'nde tarla, 3 (üç) katlı bina ve meyve ağaçları mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063763
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / RİZE
: 1369
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
GÜNEŞ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019-4 satış
Muhammen Bedeli
:
827,856 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez 1.Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2019-4 satış


GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan
Satılmasına karar verilen gayrimenkullerin cinsi, kıymeti, adedi, evsafı özellikleri:
Satışa konu Rize – Merkez Hamidiye mahallesinde kain 1903 ada 3 sayılı parsel tapuda alanı 1.369,70 m2 olup cinsi tarla olarak kayıtlıdır. Halıhazırda taşınmaz üzerinde 3 katlı bina mevcut olup,bina 1 zemin 2 normal kattan betonarme inşaat tarzında inşa edilmiştir,bina olarak kullanılmaktadır.Bina dıştan ve içten sıvalı boyalıdır,pencere doğramaları pvc ‘dir. Binanın çatışı öndülin örtülüdür. ( Bu bina mahkeme kararına göre Cevat Kandemir’e ait olduğu tespit edilmiştir tüm parselin değerine oranı % 37,75 olarak tespit edilmiştir.) Ayrıca binanın çevresinde 50.00 m2 saha betonu bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde münferit olarak dikilmiş kapama bahçe özelliğinde olmayan değişik cins yaşlarda meyve ağaçları bulunmaktadır. ( meyve ağaçlarıda mahkemece Cevat Kandemir’e ait olduğu tespit edilmekle ,parselin değerine oranı % 0,04 olarak tespit edilmiştir)
Satışa konu parsel Rize Belediyesi İmar planı sınırları içinde olup,imar planına göre 1103 m2 lik kısmı ayrık nizan 4 katlı yapılaşma adasında,184,70 m2 lik kısmı imar yolunda ve 82,00 m2 lik kısmı konut dışı kentsel çalışma alanı içinde kalmaktadır.Parselin çevresinde kavurma tesisi, coca cola bayisi,halı saha gibi ticari işletmeler mevcut olup belediye ve kamunun her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmekte olup, şehrin gelişme istikametindedir.zemin yapısı kısmen düz kısmen eğimlidir.Parselin bir kısmı yola göre düşük kotta bulunmaktadır.Şehir merkezine ortalama 8,60 km karadeniz sahil yoluna ortalama 1,00 km mesafededir.Parselin cepheli olduğu veliköy karayolundan toplu taşıma araçları geçmekte olup,ulaşımı oldukça rahattır ve kadastro parselidir. satışa konu taşınmazın tüm bu özellikleri dikkate alınarak üzerindeki bina ,ağaçlar ile birlikte toplam değeri 827.856,85 TL. olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI : Satışı yapılacak Rize – Merkez Hamidiye mahallesinde kain 1903 ada 3 sayılı parsel olup.
Parselin 1. Satış günü: 06.12.2019 günü saat 14.00-14.10 saatleri arasında,
Parselin 2. Satış günü: 31.12.2019 günü saat 14.00-14.10 saatleri arasında, Rize merkez 1.Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04.10.2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR