RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize/Bıldırcın Köy'ünde çay bahçesi kullanımlı çalılık mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980644
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : BILDIRCINKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 9297
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 satış
Muhammen Bedeli
:
1,664,960 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2018/28 satış


GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI
Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkullerin cinsi, kıymeti, adedi, evsafı özellikleri:
Satışa konu Rize - Merkez -Bıldırcın köyünde kain ,109 ada 9 nolu parsel taşınmaz tapuda alanı 9.297,33 m2 olup, cinsi çalılık olarak kayıtlıdır. Halı hazırda da çay bahçesi olduğu tespit edilmiştir. Çay bahçeleri verim çağındadır. Taşınmaz kamunun bir kısım ortak hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz mahalle yoluna cephelidir. Şehir merkezine ortalama 3,5 km. Pehlivantaşı mahallesi merkezine ortalama 1-1,5 km mesafededir. Taşınmaz her türlü inşaat yapımına uygundur. Parsel şehrin gelişme istikametindedir. Taşınmaz üzerinde 1 zemin kattan ibaret çelik kontruksiyon bir depo binası bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri dikkate alınarak taşınmazın üzerindeki depo ile birlikte toplam muhammen bedeli 1.664.960,92 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI : Rize -Merkez Bıldırcın köyünde kain 109 ada 9 sayılı parselin;
1. Satış günü : 28.06.2019 günü saat 11.00-11.10 arası,
2. Satış günü : 26.07.2019 günü saat 11.00-11.10 arası,

Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10.04.2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR