TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ortahisar/Yeşilyurt Mahallesi'nde fındık bahçesi mahkemeden satılıktır

TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00977319
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / BOZTEPE
: 3138
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 06.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
139,148 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/11 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, Yeşilyurt Mah. 103 Ada, 8 Parsel, ESENTEPE Mevkii, TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA FINDIK BAHÇESİ VASFINDADIR. FINDIK AĞAÇLARI ORTALAMA 40-50 YILLIKTIR. TAŞINMAZ %15 EĞİME SAHİPTİR. BU ARAZİNİN FİZİKİ VE AĞAÇLARIN DURUMU GÖZÖNÜNE ALINDIĞINDA YILLIK ORTALAMA DÖNÜMÜNDEN 90 KG FINDIK ELDE EDİLİR. SATIŞA KONU TAŞINMAZ KİLLİ-TINLI BÜNYEDE TARIM ARAZİSİDİR. TOPOGRAFİK YÖNDEN FINDIK TARIMINA ELVERİŞLİDİR. EROZYONA MARUZ DEĞİLDİR. TUZLULULK, ALKALİLİK VE DRENAJ SORUNU YOKTUR. ÇEVRESİNDE HERHANGİ BİR SULAMA TESİSİ BULUNMAMASINA RAĞMEN BÖLGEDE MONO KÜLTÜR TARIM SÖZ KONUSU OLDUĞUNDAN VE YILLIK YAĞIŞ MİKTARI DİKKATE ALINDIĞINDA SULAMA YAPILMASINA GEREK YOKTUR. TAŞINMAZ ORTAHİSAR MERKEZE 15 KM, SAHİL KARA YOLUNA 7 KM MESAFEDEDİR ELEKTRİK, YOL, GİBİ AL YAPIL HİZMETLERİNDEN YARARLANBİLECEK KONUMDADIR.
Adresi : Yeşilyurt Mahallesi Esentepe Mevkii 103 Ada 8 Parsel Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 3.138,92 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 8 NOLU PARSEL 6360 SAYILI KANUN KAPSAMINDA KÖYDEN MAHALLEYE DÖNÜŞMÜŞ ALAN İÇERESİNDE VE KÖY YERLEŞİK ALANINDADIR.
Kıymeti : 139.148,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşin cigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR