TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Kavala Mahallesi'nde 1/5 hisseli fındık bahçesi icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943077
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : KAVALA MAH. / BOZTEPE
: 851
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/79097 ESAS
Muhammen Bedeli
:
127,670 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2015/79097 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 148 Ada, 13 Parsel, Kavala Mahallesi/Kayalık mevkiinde FINDIK BAHÇESİ niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz plansız alanlar yönetmeliğine tabi olduğu, Taşınmaza ulaşım patikadan sağlanmaktadır. Şehir merkezine kısmen uzak konumdadır.Kısmen taşınmaza yakın mesafede dolmuş ile şehir merkezine bağlantısı vardır. Hali hazırda taşınmaz mevye ağaçları ve fındık bahçesi ile kaplıdır. Parselin bir kısmı oldukça düz , bir kısmı ise kısmen eğimli bir zemine sahiptir. Parsel yeni kurulan Avrasya Üniversitesine Olimpiyat Köyüne, Pelitli Kapalı spor salonuna ve havaalanına yakın bir konumdadır. Trabzon Belediyesine kısmen uzak olsa da Belediyenin yol, su, çöp ve ulaşım hizmetlerinden istifade edecek bir mevkidedir.Taşınmaz üzerinde tapuda kaydı olmayan 2 katlı yapı (bina)vardır.10 yıllık olan bu yapı zemin katı 62,37 m2 ve 75,46 m2 alanlıdır, bina komple sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap oturma çatı üzeri boyalı saçtır. Ancak yapı (bina) ile ilgili Trabzon 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2017/26 Esas sayılı dosyasında muhdesat aidiyetinin tespiti davası olduğundan ve Alacaklı vekilinin talebine istinaden taşınmaz üzerindeki bu yapı satışa konu değildir. Yapı (bina) dan hisse satılmayacaktır. Sadece fındık bahçesi 4.255,68 m2 alanlı arsanın borçluya ait 1/5 hissesi satılacaktır. ( hisseye düşen:851,136m2)
Yüzölçümü : 4.255,68 m2 (Ana parsel arsası)
Arsa Payı : 1/5( hisseye düşen:851,136m2)
İmar Durumu : Taşınmaz plansız alanda kaldığından, yapılaşma şartları Plansız alanlar yönetmeliğine tabi olduğu,
Kıymeti : 127.670,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/79097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR