TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Gözalan Mahallesi'nde üzerinde kargir ev bulunan tarla icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183415
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : GÖZALAN MAH. / BOZTEPE
: 3450
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9154 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,053,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.08.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z 57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/9154 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Ortahisar İlçesi Gözalan Mah. Cami mevkii 107 Ada 2 parselde Üzerinde kargir ev bulunan tarla 3.450.02 m2 yüzölçümlü olup hisse oranı tamdır . Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilinde olup , her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Trabzon-Maçka yoluna kuş uçumu 2 km mesafededir. Trabzon şehir merkezine kuş uçumu 8 km mesafededir. Arsa vasfındadır. Nitelik olarak kargir ev ve tarla + fındıklık vasfındadır . Parselde bulunan 1 nolu yapı 3 katlı olup büyük bir bölümünün sıvası ve boyası yapılmış olup son katın bir bölümü tuğlalı olup sıvası ve boyası yapılmamıştır. 1 nolu bina 3. sınıf A gurubu yapılardandır . Yapı mesken olarak kullanılmakta olup kapalı olduğu için keşif tarihinde içine girilememiştir. 2 nolu yapı ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Yapı toplam 370 m2 alana sahiptir. Yıpranma payı ve eksik imalat bedeli % 25 olarak değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 3.450,02 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Köyden mahalleye dönüştürülmüş alan içerisinde ve köy yerleşik plansız
alanındadır .
Kıymeti : 1.053.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Z 57 NOLU ODA YOMRA / TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9154 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR