TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Çukurçayır Mahallesi'nde 2/3 hisseli fındık bahçesi icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114741
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : ÇUKURÇAYIR MAH. / BOZTEPE
: 290
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3552 ESAS
Muhammen Bedeli
:
620,437 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/3552 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ ÇUKURÇAYIR MISIRLI MAHALLESİ 221 ADA 9 PARSEL 2/3 hisseli, FINDIKLIK 290,83 M2, bilirkişi raporuna göre taşınmaz bilirkişi raporuna göre ; belediye sınırları içerisinde,imar planlı alanda ve her türlü belediye hizmetlerinden faydalanır konumdadır, Çukurçayır İpekyolu Caddesine cephelidir, ulaşım problemi yoktur, düz ve sağlam arazi yapısına sahiptir, şehir merkezine ve sosyal yaşam alanlarına Belediye Otobüsü ve dolmuş ile ulaşım imkanı vardır, genel itibari ile çevre yapılaşması tamamlanmıştır, 10/04/2017 tarihli Ortahisar Belediyesi yazısında dava konusu taşınmazın komşu parseller ile tevhit ve ifrazdan sonra Karayolları kenarında yapılacak Tesisler ile ilgili yönetmeliğe göre Belediye Plan Hükümlerinin Kamu Kullanım ve Kentsel Sosyal Alyapı Alanları bölümüne göre inşaat iznine sahip olduğu ve amme hizmetine ayrılan sahadadır, şehir merkezine yaklaşık olarak kuş uçuşu 2,20 km. mesafede ve dava konusu taşınmaz da kuş uçuşu 1,95 km. mesafededir, taşınmazın imar yoluna cephesi bulunmakta, Çukurçayır İpekyolu Caddesine cephelidir, blok nizam 2 kat imarlı alanda yer almaktadır,şehir merkezine ve sosyal yaşam alanlarına daha yakın konumdadır,
Kıymeti : 620.437,33 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR