TRABZON İCRA DAİRESİ

Ortahisar Çimenli'de ahşap ev ve fındık bahçesi icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00899642
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 21.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/30326 ESAS
Muhammen Bedeli
:
235029 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
31.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/30326 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Ortahisar İlçesi Çimenli Mahallesi Orta Mahalle mevkii 17 Parsel numarasında kayıtlı 1.230,00 m2 yüzölçümlü ahşap ev ve fındık bahçesi nitelikli taşınmazın borçlunun 1/4 hissesi.Taşınmaz Trabzon Belediyesi sınırları için de imar planı dahilinde olup her türlü Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz Trabzon ili Ortahisar ilçesi Çimenli Mahallesi Karanfil Sokaküzerinde yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde tek katlı prefabrik yapı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapı 3. sınıf A grubu yapılara girmektedir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Yapı ana taşınmaz üzerinde 120,00 m2 alana sahiptir.Yapının yıpranma payı ve eksik imalat bedeli %5 olarak değenlendirilmiştir. Ana taşınmaz topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısınasahiptir.Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Sahil yoluna kuş uçuşu 700,00 m, Avrasya Ünivertesi kampüsüne kuş uçuuşu 990,00 m mesafededir. İmar planında İmar planında iskan sahasında olup ada tatbikatından sonra inşaata izin verilmiştir. Borçlunun 1/4 hissesinin değeri 235.029,00 TL olarak hesaplanmıştır.
Kıymeti : 235.029,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 SayılıKanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 31/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi zemin kat satış odası
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30326 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR