AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Örnekevler Mahallesi'nde 52128 m2 tarla icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925127
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ÖRNEK MAH. / BEYYAZI
: 52128
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39 talimat
Muhammen Bedeli
:
781,920 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/39 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kayıtlarına göre Afyonkarahisar Merkez Örnekevler Mahallesi Kumtepe Mevkii 59 ada 4 parselde kayıtlı 52.128 m2 yüz ölçümlü ve Tarla vasıflı bir taşınmazdır. Borçlu tam hisse ile taşınmazın malikidir. Taşınmaz, Afyonkarahisar Belediyesinin mücavir saha içerisinde, imar planı dışındadır.Parsel konum olarak, il merkezine takriben 10 km mesafede, asfalt kaplı yola bir köşesi cephelidir. Ancak yoldan ulaşım imkanı kolaydır. İnce uzun dar bir dörtgen biçimindedir. Dört tarafı diğer boş parseller ile çevrili olmasına rağmen, civarında tavuk çiftlikleri ile benzer türde üretim yapan küçük orta ölçekte tesisler vardır. Gümüşkent Villalarına takriben 3 km mesafede ve meskun mahal sınırları dışındadır. Ulaşım ancak özel araçla mümkündür. Yörede yapılan araştırmalarda kıymet takdiri istenilen taşınmazın değerini olumsuz etkileyen faktörler; imar planı dışında kalması,tavuk-yumurta sektöründen belirli bir kesime hitap etmesi ve yakın civarındaki parsellerin de halen boş halde olması olarak gösterilebilir. Taşınmaz düz meyilsiz derin toprak profilinde, killi tınlı toprak yapısında sulama imkanı komşu parsellerden olan sulama kuyuları ile yapılabilen tarımsal faaliyet için bir engel bulunmayan 1. Sınıf bir tarım arazisidir. Üzerinde ağaç ürün veya yapı mevcut değildir.İİK. 126. ve 114. Maddesi gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasındadır.
Yüzölçümü : 52.128 m2
İmar Durumu : Afyon Belediyesinin mücavir saha içerisinde, imar planı dışındadır.
Kıymeti : 781.920,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Krokisinde gösterilen 481,00m2 lik kısım üzerinde Tedaş Gen.Müd.lehine daimi irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR