ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Yeniköy'de 2076 m2 tarla icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962233
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / ORHANGAZİ
: 2076
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/344 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
103,800 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 09:30
Satış Yeri
:
Kapalı Pazar Yeri A Blok 2. Kat No:35 Orhangazi / Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİİCRA DAİRESİ
2017/344 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Yeniköy Mah., Anaçayır Mevkii, 5799 Parselde kayıtlı Tarla vasıflı taşınmaz 2.076 m² olup keşif günü yapılan incelemede taşınmazın bir bölümünde muhtelif sebze (fasulye, mısır, patlıcan, biber v.b.) ekili olduğu, ayrıca taşınmazın Güney kısmında yaklaşık 16 m² yüzölçümlü alçak tünel, üzerindeki plastik örtüsü de yer yer yırtılmış eski bir sera olduğu, bunların dışında taşınmazda ekili veya dikili herhangi bir tarımsal ürün olmadığı, taşınmazın büyük kısmının ise çalılar ile kaplı olduğu görülmüştür.
Taşınmazda meyil yaklaşık %1-2 civarı, toprağı killi-tınlı yapıda, istenirse sulanabilir vasıftadır. Taşınmazın paftasında herhangi bir kadastrolu yola cephesi bulunmamakta ancak zeminde fiilen kullanılan ama resmi olmayan sulama kanalına ait bir yol, taşınmazın Doğu ve Kuzeydoğu sınırlarından geçmektedir. Taşınmazın üzerinden Kuzeydoğu-Güneybatı istikametlerinde enerji nakil hatları geçmekte, ayrıa taşınmazın tapu kaydının Şerh/Beyan/İrtifak hanesinde de üç adet ayrı ayrı "M. Tek Lehine Daimi İrtifak Hakkı" ibareleri bulunmakta olup, taşnmazın içinde de ayrı parseller olarak iki adet enerji nakil hattı direkleri bulunmaktadır. Taşınmaz Yeniköy Mahallesinin merkezi noktasındaki cami ve meydanın da olduğu alana kuş uçuşu yaklaşık 4,7 km Orhangazi İlçe merkezine ise (Hükümet Konağı baz alınarak) kuş uçuşu yaklaşık 3,8 Km civarı mesafededir.
Taşınmaz 1/25000 Ölçekli İznik Gölü Nazım İlar Planında özel ürün arazileri (zeytinlik) alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 2.076 m²
Kıymeti : 103.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok Kat:2 No:35 Orhangazi/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/344 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR