ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu Ünye'de tarla mahkemeden satılıktır

ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199503
Şehir : Ordu / Ünye
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
799,041 TL
Birinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.11.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÜNYE ADLİYESİ ZEMİNKAT YEMEKHANE ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÜNYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ordu İli, Ünye İlçesi, 394 Parsel, SERVİLER Mahallesi Satışakonutaşınmazın 28/02/2020 tarihlikıymettakdiri roporuna göre; tapukaydına göre 21.440 m2 tarla ve ev niteliğindedir. Taşınmazınkadasroyoluna cephesi bulunmaktadır.Parselinzeminde fiili durumu itibariyle 19.112,11m2 likkısmıfındık bahçesi 2327,89 m2 lik skısmı ise açık alanniteliğindedir. Taşınmaz belediye sınırları içinde,belediye imarplanı dışında bina yapmaya müsaittir.TaşınmazınbulunduğuyerÜnye İlçe Merkezine 20 km güneydoğusundayeralmaktadır.Mahalle bağlantıyolu üzerindedir.Ulaşımı topluyada özelaraçlarla sağlanmaktadır. Çevresi1 ve2 katlımüstakilköyevleri ve fındık bahçesi şeklindedir.Kamuhizmetlerindenistifadesi kısıtlıdır. Taşınmazda A-B-C-D harfleriyle gösterilenve hissadarlartarafından kullanılanyapı itibariyle 3-Agurubuna giren 4 adetyarımzemin + 1. kattan oluşan 2 katlımüstakil köy evleri mevcuttur. Parselinzemindeki fiili durumu itibariyle 2.327,89 m2 lik kısmı üzerinde ev ve müştemilatları ile avlusu olarak kullanılanboş alanbulunmakta, geriye kalankısmı üzerinde asgari 35-40 yaşlarında normal normal verim periyodunda fındık ocaklarıbulunanfındıküretimi amacıyla kullanılanfındıkbahçesidir. Ortalama%26 eğimi sahiptir.İlçenin500 yüksekkuşağında dikili tarım arazi konumundadır.
Adresi : Ünye İlçesiServiler Mahallesi
Yüzölçümü : 21.440 m2
Arsa Payı : Tapu Kaydında Olduğu gibi
İmar Durumu : Taşınmaz belediye sınırları içinde,belediye imarplanı dışında
Kıymeti : 799.041,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/11/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÜNYE ADLİYESİ ZEMİNKAT YEMEKHANE ÖNÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR