ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Ünye'de fındık bahçesi icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940399
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : ÇATAK MAH. / ÜNYE
: 8460
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2010 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
108,880 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:45
Satış Yeri
:
Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE İCRA DAİRESİ
2015/2010 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ordu İli, Ünye İlçesi, Çatak Mah. Balcılı Mevki, 475 Parsel, 8.460,00 m2 yüz ölçümlü, tarla vasfındaki taşınmaz satışa konudur.Taşınmazın üzerinde asgari 30-35 yaşında fındık bahçesi yer almaktadır.Taşınmaz bakımsızdır.Bu nedenle tespit edilen sınıfının fındık ürün rekoltesinin %30 altından daha az bir verim kabiliyetine sahiptir.Arazi tek hisseli ve tek parçadır.Araziden tesis kadastrosu geçmiştir.Sınırları sabit olup, komşu taşınmazlar ile aynı özelliğe sahiptir.Bulunduğu yerde nüfus yoğunluğu yoktur.Taşınmazda münavebeli tarım yapma ve sulanma imkanı bulunmamaktadır.İçme suyu ve elektrik hattı mevcuttur.Bölgemiz şartlarında 3. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Taşınmazın orta derin (60-90 cm) toprak derinliği ortalama olarak 5-10(orta eğimli) eğime ve killi tınlı bir toprak yapısına sahiptir.Taşınmaza ulaşımda kadastro yolu vardır.Ortalama rakımı 390 metredir.İlçenin orta kuşağındaki kısmında (250-500 metre) yer almaktadır.Bu nedenle üzerinde yetiştirilen ürünün doğal afetlere (kuraklık, don, rüzgar) karşı olan riski orta derecededir.Taşınmaz yerleşik alan sınırları dışındadır.Taşınmaz Ünye İlçe merkezine 21 km mesafededir.


İmar Durumu : Belediye sınırları içinde olup imar planı dışında fındık bahçesidir.
Kıymeti : 108.880,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2010 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR