ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu/Ünye'de 9.398 m2 tarla mahkemeden satılıktır

ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062793
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : NURETTİN MAH. / ÜNYE
: 9398
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
92,493 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÜNYE ADLİYESİ (ZEMİNKAT YEMEKHANE ÖNÜ)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa konu Ordu İli, Ünye İlçesi, 140 Ada, 7 Parsel, NURETTİN Mahallesi KARAARMUT Mevkiinde kain taşınmazın tamamı 9.398,89 m2 yüzölçümünde olup tapu kaydında tarla vasfındadır. Zeminde ise %30-40 eğimi sahip, killi-tınlı ve orta derinlikte toprak yapısında, su tutma kapasitesi iyi, alkalilik ve tuzluluk problemi olmayan tarla olarak kullanılan üzerinde mısır tarımı yapmaya müsait açık arazidir. Taşınmaz üzerinde tek katlı kargir bina bulunmaktadır.Mesken şeklinde bağ evi olarak kullanılmaktadır.36,59 m2 bürüt kullanım alanı olan dış cephe sıva ve boyası kısmen yapılı olduğu,çatısının olmadığı,pencere ve dış kapısının ahşap olduğu, genel olarak inşaat seviyesinin %90 olduğu,Yapı maliyet gurubunun 3/A sınıfına giren taşınmazın üzerinde bulunan yapının özelliğidir.


Adresi : Ünye İlçesi Nurettin Mahallesi
Yüzölçümü : 9.398,89 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında olduğu gibi
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 92.493,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu üzere
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÜNYE ADLİYESİ (ZEMİNKAT YEMEKHANE ÖNÜ)


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR