ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu Ünye'de 6.736 m² tarla mahkemeden satılıktır

ÜNYE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040337
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : DİZDAR MAH. / ÜNYE
: 6736
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
39,812 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
ÜNYE ADLİYESİ ZEMİN KAT YEMEKHANE ÖNÜ ÜNYE/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/20 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Ünye İlçe, 188 Ada, 3 Parsel, DİZDAR Mahalle/Köy, Dikilitaş Kapı Ağzı Mevkii, BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE :Taşınmaz fiiliyatta tarla olarak kullanılmakta,Killi tınlı toprak yapısına sahip,Yol var Elektrik imkanı yoktur.Hafif eğimde Doğal afet riske yüksektir.Ünye İlçe Merkezine 30 km, Tekkiraz Beldesine 4 km mesafede bulunmaktadır.Taşınmaz bu hali ile KURU TARIM ARAZİSİ özelliğindedir.


Yüzölçümü : 6.736,45 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Ünye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.12.2016 tarih ve 3153 sayılı yazıları ile imar planı kapsamı dışında, köy yerleşik alanı sınırları dışında olduğu ve taşınmazın tarımsal nitelikli alan içinde kalmakta olup, toplam inşaat alanı 150m² yu ve yapı yüksekliği 6,50 m yi aşmayan (iki kat) ruhsata tabi yapının yapılabileceği bildirilmiştir.
Kıymeti : 39.812,42 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÜNYE ADLİYESİ ZEMİN KAT YEMEKHANE ÖNÜ ÜNYE/ORDU -


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR