ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Ünye'de 2.897 m2 fındık bahçesi icradan satılıktır

ÜNYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036354
Şehir : Ordu / Ünye
Semt-Mahalle : TAFLANCIK MAH. / ÜNYE
: 2897
Yayınlandığı Gazeteler

ÜNYE KENT 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/920 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
89,780 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 14:15
Satış Yeri
:
Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÜNYE İCRA DAİRESİ
2018/920 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Ünye İlçesi, Taflancık Mahallesi, Tepe mevki, 132 Ada, 35 Parselde kayıtlı tarla ve fındıklık niteliğinde 2.897,91 m2 yüzölçümlü, tam hisseli taşınmaz satışa konudur.Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır.Parsel belediye sınırları içinde ve belediye imar planı dışında kırsal alanda yerleşik alan içinde bina yapmaya müsaittir.Bina yol kenarında, binanın bulunduğu bölgede bir takım belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.Ünye İlçe Merkezine asgari 15 km. mesafede bir yerde ve seyrek yapılaşmanın olduğu bölgededir.Bina zemin çatı katlı ve çatılıdır. Binanın dış cepheleri sıvasız bina çatılıdır bina inşaatının % 35 bitmemiştir. Bina mesken olarak kullanılmaktadır. Bina 3A grubunda bir yapıdır. Binanın toplam inşaat alanı 85. 00 m2 dir.Ahşap ambar; Ahşaptan ahşap taşıcı sisteme göre yapılmış çatılı bir yapıdır yapıda % 35 aşınma vardır.Zeminde 9. 00m2 alana kurulmuştur.Taşınmaz vasfı tapu kayıtlarında her ne kadar "tarla ve fındıklık niteliğinde ise de, fiilen üzerinde asgari 25-30 yıllık normal verim periyodunda fındık ocaklarının bulunduğu fındık bahçesi olarak kullanılmakta ve ayrıca üzerinde ev bulunmaktadır.Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 200 metredir.İlçenin sahil kuşağındaki kısmında (0-250 metre) yer almaktadır.Bu nedenle üzerinde yetiştirilen ürünün doğal afetlere (don,rüzkar,kuraklık) karşı olan riski düşüktür.Ortalama olarak % 30 ve üzeri eğimli bir arazidir.Sulama imkanı bulunmamaktadır.Taşınmazın tespit edilen sınıfının %20 altında daha az bir verim kabiliyetine sahip olduğu tespit edilmiştir


Kıymeti : 89.780,77 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Ünye Adalet Sarayı zemin kat yemekhane önü Ünye/ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/920 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR