ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Ulubey'de 3.973 m2 fındık bahçesi icradan satılıktır(çoklu satış)

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026322
Şehir : Ordu / Ulubey
Semt-Mahalle : YUKARIKIZILEN MAH. / ULUBEY
: 3973
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU TRİBÜN 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/34542 ESAS
Muhammen Bedeli
:
79,472 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ
2017/34542 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz, tapunun Ordu İli, Ulubey İlçesi,Yukarıkızılen Mahallesi,Koç Çukuru Mevkii, Ada No: 117 ve Parsel No: 15 numarasında Yüzölçümü: 3.973,61 m²ve Niteliği: Fındık Bahçesi olarak kayıtlıdır taşınmazın tamamı borçlu Olgun Güzel'indir. Taşınmazın kuzeyinde 117 ada 14 nolu parsel, güneyinde patika yol ve ilerisinde 118 ada 1 ve 2 nolu parseller, doğusunda yol ve batısında 117 ada 14 nolu parsel bulunmaktadır. taşınmaz, Ulubey Belediyesi imar planı dışında kalmakta olup, Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümlerince uygulama yapılabilecek durumdadır.Ulubey İlçesi, Yukarıkızılen Mahallesi, Kıran Sok. Koç Çukuru Mevkiinde bulunan taşınmaz, fiili durumda büyük kısmı üzerinde verim çağında fındık ocakları bulunan fındık bahçesidir. Batı sınırına yakın olan kısımları çalılık, ağaçlıktır.Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlıdır. Üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Kıran Sok. mahalle ara yolu taşınmazın yakınına kadar gelmektedir. Ulaşımı, son 100 m. ye kadar araçla daha sonra yol bozuk olduğu için yaya olarak yapılmaktadır. Taşınmaz, topoğrafik yapı itibariyle engebesi az bir arazi olup, meyili % 10-20 arasında değişiklik göstermektedir. Taşınmazın etrafında seyrek yerleşim mevcuttur.Taşınmaz, Camii ve Okulun bulunduğu Yukarıkızılen Mah. merkezine uzaktır. Taşınmaz, Sarpdere yolu da denilen Gölköy-Y. Kızılen-Akoluk-Elmaçukur-Ulubey karayoluna yaklaşık 1,5 Km.mesafede olup, Ulubey İlçe merkezine 21 Km. ve Ordu İl merkezine ise yaklaşık 44 Km.mesafededir. Konum ve mevki olarak iyi olmadığı bilirkişice rapor edilmiştir.


Adresi : Yukarıkızılen Mah.Kıran Sok.Koç Çukuru Mevkii Ulubey / ORDU
Yüzölçümü : 3.973,61 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 79.472,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz, tapunun Ordu İli, Ulubey İlçesi, Yukarıkızılen Mahallesi,Koç Çukuru Mevkii, Ada No: 118 ve Parsel No: 1 numarasında Yüzölçümü: 2.073,61 m²ve Niteliği: Fındık Bahçesi ve Kargir Ev olarak kayıtlıdır. Fiili durumda taşınmaz üzerinde yıkık dökük durumda tek katlı natamam yapı bulunmaktadır.Taşınmazın tamamı borçlu Olgun Güzel'indir.Taşınmazın kuzeyinde patika yol ve ilerisinde 117 ada 15 nolu parsel, güneyinde 118 ada 2 nolu parsel, doğusunda yol ve batısında kısmen patika yol ve kısmen 118 ada 2 nolu parsel bulunmaktadır. Ulubey Belediyesi imar planı dışında kalmakta olup, Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümlerince uygulama yapılabilecek durumdadır. Söz konusu binanın tek kattan ibaret olduğu, binanın natamam inşaat halinde bulunduğu, çatı örtüsü ile birçok yapı elemanının yıkıldığı, yapısal olarak yığma şeklinde inşa edildiği, dışının tuğlayla kaplı olup, sıvasız ve boyasız olduğu, çatısının açık olduğu, girişte basit şekilde imal edilmiş ahşap kapısının bulunduğu, iç duvarlarının kısmen sıvalı ve boyalı olduğu, tabanın betonla kaplı olduğu, yapılan incelemeye göre binada yıkım işleminin gerçekleştirildiği, bu bağlamda yapı içerisinde çatı, duvar, beton, vb. yapı elemanlarının yıkıldığı veya hasara uğradığı, sonuç olarak mevcut haliyle kullanılmasının mümkün olmadığı, natamam durumdaki yığma binanın inşaat alanının 40,00 m² olduğu tespit edilmiştir.Yapımı ile keşif tarihi arasındaki dönem içerisinde binada % 12 oranında yıpranma ortaya çıkmıştır. Binada yıkım çalışması yapılmış olup, inşaat olarak natamam durumdadır. Bundan dolayı fiziki inşaat seviyesi % 25? tir.Ulu taşınmaz, fiili durumda üzerinde bulunan yapının yanındaki küçük sebzelik alan ve harmanyeri (fındık kurutma alanı olan çayırlık) haricinde büyük kısmı verim çağında fındık ocakları ile kaplı fındık bahçesidir. Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlıdır Kıran Sok. mahalle ara yolu taşınmazın yakınına kadar gelmektedir. Ulaşımı, son 100 m. ye kadar araçla daha sonra yol bozuk olduğu için yaya olarak yapılmaktadır. Taşınmaz, topoğrafik yapı itibariyle engebesi az bir arazi olup, meyili % 10-20 arasında değişiklik göstermektedir. Taşınmazın etrafında seyrek yerleşim mevcuttur.Taşınmaz, Camii ve Okulun bulunduğu Yukarıkızılen Mah. merkezine uzaktır. Taşınmaz, Sarpdere yolu da denilen Gölköy-Y. Kızılen-Akoluk-Elmaçukur-Ulubey karayoluna yaklaşık 1,5 Km.mesafede olup, Ulubey İlçe merkezine 21 Km. ve Ordu İl merkezine ise yaklaşık 44 Km.mesafededir. Konum ve mevki olarak iyi olmadığı bilirkişice rapor edilmiştir.


Adresi : Yukarıkızılen Mah.Kıran Sok.Koç Çukuru Mevkii Ulubey / ORDU
Yüzölçümü : 2.073,61 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 49.773,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU


3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz, tapunun Ordu İli, Ulubey İlçesi,Yukarıkızılen Mahallesi,Koç Çukuru Mevkii, Ada No: 118 ve Parsel No: 3 numarasında Yüzölçümü: 34,24 m²ve Niteliği: Fındık Bahçesi olarak kayıtlıdır.Taşınmazın tamamı borçlu Olgun Güzel'indir. taşınmaz, fiili durumda üzerinde 5 adet verim çağında fındık ocakları bulunan çok küçük bir parseldir.Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlıdır. Üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Kıran Sok. mahalle ara yolu taşınmazın yakınına kadar gelmektedir. Ulaşımı, son 150 m. ye kadar araçla daha sonra yol bozuk olduğu için yaya olarak yapılmaktadır. Taşınmaz, topoğrafik yapı itibariyle engebesi az bir arazi olup, meyili % 10 civarındadır. Taşınmazın etrafında seyrek yerleşim mevcuttur.Taşınmaz, Camii ve Okulun bulunduğu Yukarıkızılen Mah. merkezine uzaktır. Taşınmaz, Sarpdere yolu da denilen Gölköy-Y. Kızılen-Akoluk-Elmaçukur-Ulubey karayoluna yaklaşık 1,6 Km.mesafede olup, Ulubey İlçe merkezine 21 Km. ve Ordu İl merkezine ise yaklaşık 44 Km.mesafededir. Konum ve mevki olarak iyi olmadığı bilirkişice rapor edilmiştir.


Adresi : Yukarıkızılen Mah.Kıran Sok.Koç Çukuru Mevkii Ulubey / ORDU
Yüzölçümü : 34,24 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 617,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/34542 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR