GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Gürgentepe'de 3.583 m2 fındık bahçesi icradan satılıktır(çoklu satış)

GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037894
Şehir : Ordu / Gürgentepe
Semt-Mahalle : HASANCIK MAH. / GÜRGENTEPE
: 3583
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU TRİBÜN 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
55,902 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Gürgentepe İcra Dairesi Kalemi -Gürgentepe Ordu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ
2019/4 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Gürgentepe İlçesi, Hasancık Mahallesi 130 Ada, 10 Parselde kayıtlı Fındık bahçesi vasıflı Taşınmaz topoğrafik yapı bakımından tarım yapmaya elverişli olup üzerinde verim çağında 20-25 yıllık çakıldak fındık çeşidine sahip fındık ocaklarından oluştuğu görülmüştür.Taşınmazın eğimi yer yer değişmekle birlikte % 40-60 civarındadır.Su tutma kapasitesi iyidir.Alkalik ve tuzluluk problemi yoktur.Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısına sahip , bakımlı ve verimlidir.Bölgemizdeki yetiştiriciliği yapılan ana ürün fındıktır.Gürgentepe ilçemizde tarım arazilerin de % 90 civarında fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır.Bölgemizde ve Gürgentepede kuru tarım yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu yörede çiftçi ailelerin ortalama tarım arazisi miktarları düşük olduğundan,tarıma uygun araziler en ekonomik şekilde değerlendirilmektedir.Arazi sahipleri toprağına sahip çıkıp ,ekip,biçim işlemektedirler.Üretilen ürünün pazarlama sorunu yoktur.Taşınmaz yol hizmetinden yararlandığı ve diğer hizmet ve altyapı imkanlarından yararlanmadığı görülmektedir.Taşınmazın bulunduğu bölgede kadastro çalışması yapılmaktadır.Ordu İli Büyükşehir statüsündedir.


Adresi : Hasancık Mahallesi Kavakgüneyi Mevkii 130 Ada 10 Parselde Gürgentepe / ORDU
Yüzölçümü : 3.583,50 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 55.902,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Gürgentepe İcra Dairesi Kalemi -Gürgentepe Ordu


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Gürgentepe İlçesi, Hasancık Mahallesi 125 Ada, 5 Parselde kayıtlı Fındık Bahçesi vasıflı taşınmaz topoğrafik yapı bakımından tarım yapmaya elverişli olup üzerinde verim çağında 20-25 yıllık çakıldak fındık çeşidine sahip fındık ocaklarından oluştuğu görülmüştür.Taşınmazın eğimi yer yer değişmekle birlikte % 40-60 civarındadır.Su tutma kapasitesi iyidir.Alkalik ve tuzluluk problemi yoktur.Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısına sahip , bakımlı ve verimlidir.Bölgemizdeki yetiştiriciliği yapılan ana ürün fındıktır.Gürgentepe ilçemizde tarım arazilerin de % 90 civarında fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır.Bölgemizde ve Gürgentepede kuru tarım yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu yörede çiftçi ailelerin ortalama tarım arazisi miktarları düşük olduğundan,tarıma uygun araziler en ekonomik şekilde değerlendirilmektedir.Arazi sahipleri toprağına sahip çıkıp ,ekip,biçim işlemektedirler.Üretilen ürünün pazarlama sorunu yoktur.Taşınmaz yol hizmetinden yararlandığı ve diğer hizmet ve altyapı imkanlarından yararlanmadığı görülmektedir.Taşınmazın bulunduğu bölgede kadastro çalışması yapılmaktadır.Ordu İli Büyükşehir statüsündedir.


Adresi : Hasancık Mahallesi Kavakgüneyi Mevkii 125 Ada 5 Parselde Gürgentepe / ORDU
Yüzölçümü : 6.588,23 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 102.776,38 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Gürgentepe İcra Dairesi Kalemi -Gürgentepe Ordu


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR