GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Gürgentepe'de 1.449 m² fındık bahçesi hissesi icradan satılıktır

GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091043
Şehir : Ordu / Gürgentepe
Semt-Mahalle : AKÖREN MAH. / GÜRGENTEPE
: 1449
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
28,331 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:50
Satış Yeri
:
Kütüphane binası konferans salonu Akyurt Mah.23 Nisan Cad.Gürgentepe Ordu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÜRGENTEPE İCRA DAİRESİ

2018/9 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Gürgentepe İlçesi,AKÖREN Mahalle/Köy, Karaören Şükrü Oğlu Kara ağacı Mevkii, 1287 Ada, 9 Parsel de kayıtlı taşınmazın tamamı 23192,84 m² olup tapu kayıtlarında tarla olarak geçmekte olup parsel üzerinde yapılan incelemede verim çağında fındık ocaklarından oluştuğu görülmüştür. Borçlu Hüseyin Şanlı'nın hisse oranı 1/16 oranında olup hissesine düşen miktar 1449,35 m² dir. Taşınmazın toprak yapısı itibariyle kumlu-tınlı yapıda olup arazinin eğimi yer yer değişmekle birlikte % 40-60 civarındadır.Taşınmazın fındık bahçesi vasfında olduğu ve ekonomik verim çağında fındık ocaklarından oluştuğu tespit edilmiştir.Taşınmazda bulunan yapı 2 katlı olarak betonarme tarzda inşa edilmiştir.Binanın dışı genel olarak sıvasız ve boyasızdır. Çatısı ahşap karkas üzeri örtülüdür.Zemin ve 1.kat pencereleri ahşap doğramadır. Zemin katın pencere önlerine demir korkuluk bulunmaktadır. 1.Kata beton merdiven ile çıkılmakta olup merdivenin kaplaması bulunmamaktadır. Her iki katın giriş kapısı da demir doğrama kapıdır.Zemin kat kapı numarası 3'tür.Mesken olarak kullanıldığı anlaşılmış olup zemin katın içi sıvalı ve boyalıdır.Soba ile ısıtılmaktadır.Yapı toplamda bürüt olarak 223,00 m² dir. Taşınmazın tamamının tarımsal ve yapı değeri 453.296,35 TL olup, borçlunun hissesine düşen miktarın ise yaklaşık olarak 28.331,02 TL olabileceği bilirkişice rapor edilmiştir.
Adresi : Akören Mah.Karaören Şükrü Oğlu Karaağacı Mevkii 1287 Ada 9 Parselde Gürgentepe / ORDU
Yüzölçümü : 1.449,35 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 28.331,02 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Kütüphane binası konferans salonu Akyurt Mah.23 Nisan Cad.Gürgentepe Ordu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR