FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Çatalpınar'da fındık bahçesi ve ev icradan satılıktır(çoklu satış)

FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036772
Şehir : Ordu / Çatalpınar
Semt-Mahalle : KEÇİLİ MAH. / ÇATALPINAR
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/442 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
146,389 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FATSA İCRA DAİRESİ
2019/442 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli Çatalpınar İlçesi Keçili Mahallesi 218 ada 2 parsel nolu taşınmaz; yaklaşık % 46 eğimde ve 587 metre rakımdadır. Taşınmaz yolun alt tarafındadır.Ev, tarla ve fındık bahçesidir. Fındık ocaklarının gelişimi normaldir. Humuslu toprak yapısına sahiptir. Topoğrafik yapı bakımından su tutma kapasitesi iyi, alkalilik ve tuzluluk problemi olmayan, bitki besin elementleri bakımından normal toprak yapısına sahip fındık tarımına elverişli arazidir. YAPILAR:Parsel üzerinde bodrumlu yapılmış mesken, tek katlı ahır ve tek katlı depo olmak üzere üç adet yapı mevcuttur. A. Mesken: Yapı bodrum ve zemin katlı olarak betonarme inşaat türünde yapılmıştır. Binanın dış cepheleri kısmen sıvalıdır. Çatısı bulunmamaktadır. Mesken olarak yapılmıştır. Pencere doğramaları kısmen ahşap kısmen pvcdir. Zemin kaplaması seramiktir. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Giriş kapıları ve iç kapıları ahşaptır. Wc kapısı pvc doğramadan imal edilmiştir. Isınma türü sobalıdır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Yapı 8,20 m x 8,50 m ölçülerinde olup 70,00 m2 alana sahiptir. Zemin kat girişinde 10,00 m2 büyüklüğünde oluklu sac çatılı ilave bölüm yapılmıştır. Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri listesinde m2 değeri 980,00 TL ?dir. Eklenti ise II. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.B. Ahır Tek katlı yığma olarak tuğla duvarlı yapılmış olan ahırın duvarları sıvasız ve boyasız, çatısı ahşap üzeri sac örtülü olup zemini betondur. Yapı 9,50 m x 4,50 m ölçülerinde olup 42,00 m2 alana sahiptir. Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak I. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.C. Depo Tek katlı yığma olarak tuğla duvarlı yapılmış olan depo duvarları sıvasız ve boyasız, çatısı ahşap üzeri ondülin örtülü olup zemini betondur. Yapı 10,00 m x 5,50 m ölçülerinde olup 55,00 m2 alana sahiptir. Yapı, mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak I. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir


Kıymeti : 146.389,88 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu Çatalpınar Merkez Mah. 114/11 ada parsel, 238,74 m2 yö. arsa zemin kat bağımsız bölüm 1 mağaza. Hisse oranı tamdır. Bina zemin+3 normal+çatı kat olarak betonarme inşa türünde yapılmıştır. Binanın dış cepheleri sıvasız olup boyasızdır. Çatısı yapılmıştır. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır. Tespit konusu 1 nolu dükkan zemin katta bulunmaktadır. Giriş cephesi ve kapıları pvc doğramadan yapılmıştır. Dükkan mevcut durumda ayrı ayrı kullanabilmek amacıyla kontrplak malzeme ile bölünmüştür. Zemini seramik kaplamalıdır. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. İçerisinde işyerine ait lavabosu bulunmaktadır. Elektriği ve suyu mevcuttur. İşyeri 110,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Tespite konu olan taşınmaz mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas olarak III. sınıf B grubu yapılar sınıfına girmektedir.Taşınmaz bu yönleriyle arsa vasfındadır. İlçe merkezine yakın olup İstiklal Caddesine cepheli bir konumdadır. Konut alanı içinde bir bölgededir. Arazi yapısı eğimlidir. Bitişik nizam yapı konumundadır.


Kıymeti : 159.219,71 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI FATSA / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/442 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR