ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Altınordu'da 4.189 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180501
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : AYDINLIK MAH. / SARAYCIK
: 4189
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU TRİBÜN 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12982 ESAS
Muhammen Bedeli
:
62,845 TL
Birinci Satış Günü
:
04.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
İCRA DAİRESİ
2019/12982 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz, tapunun Ordu İli, Altınordu İlçesi,Aydınlık Mahallesi, Kovanhisar Mevkii, Ada No: 119 ve Parsel No: 11 numarasında, Yüzölçümü: 4.189,66 m² ve Niteliği: Fındık Bahçesi olarak kayıtlıdır. İpotek borçlusu İdris Arslan(53593491908 TC nolu, Sami oğlu) taşınmazda 1/1 hisse ile malik olduğundan,taşınmazın tamamı kendisine aittir.Taşınmaz, alacaklı T.C. Ziraat Bankası A.Ş. lehine ipoteklidir.Taşınmazın kuzeyinde yol, güneyinde 104 ada 1 nolu orman parseli, doğusunda 119 ada 12 nolu parsel ve batısında 119 ada 10 nolu parsel bulunmaktadır. Aydınlık Mahallesi, Kovanhisar Sok. Mevkii Altınordu / Ordu adresinde bulunan taşınmaz, Altınordu Belediyesi imar planı dışında kalmakta olup, Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümlerince uygulama yapılabilecek durumdadır. Altınordu İlçesi, Aydınlık Mahallesi, Kovanhisar Sok. mevkiinde bulunan taşınmazın tapu kaydında Niteliği:Fındık Bahçesi yazıyorsa da, fiili durumda taşınmazın yola yakın kısımları tarla vasfında açık arazi olup, alt kısımları verim çağında fındık ocakları ile kaplı fındık bahçesidir. Fındık ocaklarının verimi düşüktür. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Taşınmazın toprak yapısı killi tınlıdır. Stabilize mahalle yolunun alt kenarında bulunan taşınmaz, topoğrafik yapı itibariyle yamaç bir arazi olup, meyili % 30-50 arasında değişiklik göstermektedir. Gerce-Aydınlık yolunun giriş kısmında bulunan taşınmazın etrafında seyrek yerleşim mevcuttur. Taşınmaz, Gerce Mah. merkezine yaklaşık 6 km. mesafede olan taşınmaz, Ordu İl merkezine de yaklaşık 36 Km. mesafededir. Konum ve mevkii olarak iyi değildir.Taşınmazın tüm bu özellikleri ve piyasa rayiç değerleri de göz önünde bulundurularak 21.07.2019 işlem tarihi itibariyle m² değerinin 15,00 TL. olabileceği bilirkişice rapor edilmiştir.
Adresi : Aydınlık Mah. 119 Ada 11 Numaralı Parselde Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 4.189,66 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 62.845,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No: 504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12982 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR