ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu Altınordu'da 21.540 m2 fındık bahçesi mahkemeden satılıktır

ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044339
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : KOVANCI MAH. / SARAYCIK
: 21540
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
558,939 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 Altınordu / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Kovancı Mahallesi, Kırıkbaşı Mevkiinde, tapunun 3388 ada, 27 nolu parselde kayıtlı 21.540,22 m2 yüzölçümlü fındık bahçesi ve tarla vasfındaki taşınmazın üzerinde 4 adet bina, bir adet samanlık ile bunların yanında az bir alanda tarla ve harman yeri bulunmaktadır. Bunların dışında kalan alanların tamamı verim çağında yıllık bakım ve imarı yapılmış fındık ocakları ile kaplı kapama fındık bahçesidir. Ayrıca taşınmaz üzerinde ekonomik önemi olmayan incir, karayemiş, erik, armut vs. türü muhtelif meyve ağaçları bulunduğu, toprak yapısı killi-tınlı olup, eğimi %10-40 arasında değişiklik gösterdiği, parsel mahalle içerisinde bulunan ucu çıkmaz beton yola cepheli olup ulaşım problemi bulunmadığı, ayrıca parselin çevresinde seyrek yerleşim alanı mevcut olduğu, ahşap tek katlı samanlık, 21 dış kapı nolu 2 katlı ahşap bina 22 dış kapı nolu yığma bina 23 dış kapı nolu betonarme bina ve 2 katlı başka bin bina olmak üzere 5 katlı yapı olduğu, oldukça eski olan tek katlı samanlığın ahşaptan imal, çatısının sacla örtülü, halihazırda samanlık ve depo olarak kullanıldığı, yapının dıştan dışa brüt toplam alanı 16 m2 olduğu, 21 dış kapı nolu ahşap binanın oldukça eski e bakımsız olduğu, bodrum kat ve zemin katından oluştuğu, bodrum katın dış cephesinin briket tuğlayla kaplı olduğu, zemin katın ahşaptan imal edildiği, zemin katın mesken, bodrum katın ahır olarak kullanıldığı halihazırda zemin katın boş durumda olduğu, zemin katın içinde tavan dökük olduğu, 2 oda ve wc/ banyodan oluştuğu, iç duvarların sıvasız ve boyasız olduğu, binanın bodrum kat ve zemin katla 90 m2 brüt olduğu, 22 dış kapı nolu 2 katlı binanın bodrum kat ve zemin kattan oluştuğu, zemin katın mesken, bodrum katın ahır ve depo olarak kullanıldığ, binanın oldukça eski, 21 dış kapı nolu binaya bitişik olarak inşaa edildiği, brüt kullanım alanı 90 m2 olduğu, 23 dış kapı numaralı 2 katlı binanın bodrum kat ve zemin kattan oluştuğu, betonarme yapıda inşa edildiği, dışının tuğla kaplı, ancak sıvasız olduğu, zemin katın doğramasının ahşap olduğu, binanı çatısının sacla örtülü brüt kullanım alanının 59,50 m2 olduğu, 2 katlı binanın bodrum kat ve zemin kattan ibaret olduğu, ahşaptan yığma şeklinde inşa edildiği, zemin katın hol, mutfak, wc ve 1 yatak odasından oluştuğu, binanın çatısının sacla örtülü olduğu, brüt kullanım alanının 60 m2 olduğu görülmüştür.


Yüzölçümü : 21.540,22 m2

İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 558.939,69 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 Altınordu / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR