ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu/Altınordu'da 10989 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036100
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / SARAYCIK
: 10989
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU HAYAT 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21918 ESAS
Muhammen Bedeli
:
118,910 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU İCRA DAİRESİ
2018/21918 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Ordu İli Altınordu İlçesi Hürriyet Mahallesinde bulunan 162 ada 10 parsel nolu taşınmaz tarım arazisi niteliğinde olduğundan Zirai Gelir metoduna göre hesaplanmıştır.Taşınmazların mevkiisi ,konumu , topoorafik yapısı ,bitki örtüsü ,toprak yapısı ve diğer unsurlar dikkate alınarak tespit edilmektedir.Tüm bu unsurlar dikkate alındığında dava konusu bu taşınmaz için faiz oranı 0,06 rakımının alınması uygun görülmüştür.Taşınmaz fındık bahçesi vasfında ve 10.989,48 m2 dir. Fındık peryodisite gösteren bir üründür .Yanı bir yıl çok bir yıl az ürün vermektedir.Bu nedenle satışa konu parselin değeri hesaplanırken uzun yıllar ortalaması ve arazinin mevcut durumu dikkate alınarak ortalama bir verim değeri alınması zirai açıdan esas olanıdır.Satışa konu taşınmazın ve çevre taşınmazların gerek topoğrafik yapısı ve toprak yapısı ,gerekse üzerinde bulunan fındık ocaklarının verim durumları ile fındık ocaklarının yaşı ,gelişme durumları,cinsi ,ocaklar arası mesafe vb. koşullar dikkate alınarak böyle bir fındık bahçesinin bir dekarından yılda ortalama 70 kg kabuklu kuru değirmenlik fındık alınabileceği bilirkişice rapor edilmiştir. Altınordu İlçesi, Hürriyet Mahallesi, Alancık mevkiinde bulunan taşınmazın tapu kaydında “Niteliği:Fındık Bahçesi” yazıyorsa da, fiili durumda taşınmaz kısmen çalılık ağaçlık, kısmen de verim çağında fındık ocakları ile kaplı olan fındık bahçesidir. Üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Fındık ocaklarının verimi düşüktür. Taşınmazın toprak yapısı killi tınlıdır. Yolu olmadığı için ulaşımı komşu 162 ada 11 veya 12 nolu parseller üzerinden yaya olarak yapılmaktadır. Topoğrafik yapı itibariyle yamaç bir arazi olup, taşınmazın meyili % 40-60 arasında değişiklik göstermektedir. Hürriyet Köyü merkezine yaklaşık 3,4 Km. uzaklıkta olan taşınmazın etrafında yerleşim mevcut değildir. Taşınmaz, Ordu İl merkezine yaklaşık 25 Km. mesafededir. Konum ve mevkii olarak iyi değildir.


Adresi : Hürriyet Mahallesi 162 Ada 10 Parselde Kayıtlı Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 10.959,48 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok ,
Kıymeti : 118.910,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21918 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR