KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat'ta 1561 metrekare meyve bahçesi icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925109
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
: 1561
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1331 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
53,473 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/1331 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 217 Ada, 7 Parsel, BAĞRIAÇIKLAR Mahalle/Köy, ACIELMA Mevkii,dosyamızda mevcut kıymet takdiri raporuna göre; taşınmaz killi/tınlı toprak yapısında olup, ortalama % 1-2 eğime sahiptir. yerleşim alanı içerisinde Acıelma mevkiinde yer almakta ve bahçe olarak kullanılmaktadır. tapu kayıtlarında vasfı TARLA olarak geçmektedir.yüzölçümü 1.561,46 m2dir. taşınmaz üzerindeki ağaçların bilgisi: 12 adet asma (8-10) yaşında, 2 adet badem (7-8) yaşında, 1 adet dut (8-10) yaşında, 6 adet vişne (10-12) yaşında,3 adet şeftali (8-10) yaşında, 3 adet kiraz (10-12 yaşında), 2 adet ceviz (25-28 yaşında), 2 adet ceviz (7-8 ) yaşında, 3 adet elma (10-15) yaşında,taşınmaz üzerindeki ağaçların değeri ve taşınmazın zemin değeri toplamda 53.473,8 TL'dir.imar planı dışındadır.
Adresi:Kahramanmaraş İl,Onikişubat İlçe,217Ada,7 Parsel,BAĞRIAÇIKLAR Mahalle,ACIELMA Mevkii,-İmar Durumu : imar planı dışındadır.- Kıymeti : 53.473,80 TL- KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 01/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat ihale salonu Onikişubat Kahramanmaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127. Maddesigereğince ilanın bir sureti ilgililere ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı olduğu bilinen ilgililerin tapuda kayıtlı adreslerine, varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres ve kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Gazete de elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. İş bu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlarailanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1331 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR