GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Oğuzeli/Tınazdere Mahallesi'nde 15147 m2 tarım arazisi icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963815
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : TINAZDERE MAH. / OĞUZELİ
: 15147
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/99457 Esas
Muhammen Bedeli
:
363,531 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/99457 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Tınazdere Mah. Karpuz Oku Mevkii, 130 Ada, 1 Parsel, Tarla, Zeytinlik ve Fıstıklık vasfında taşınmaz. Özellikleri: Tapu kaydında cinsi tarla, zeytinlik ve fıstıklık olarak belirtilmiştir. Zeminde taşınmaz üzerinde 10-12 yaşlarında zeytin ve 25-35 yaşlarında Antepfıstığı ağaçları dikili olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde bulunan zeytin ve Antepfıstığı ağaçlarının bakım ve imarının yapıldığı, makinalı tarım için elverişli bir arazi olduğu görüldü. Taşınmaz killi-kireçli, % 4-5 eğimli, zeytin ve fıstık bahçesi niteliğindedir. zeytin ve Antepfıstığı ağaçlarının bakımları yapılmıştır. Taşınmaz, makineli tarıma uygundur. Taşınmaz Oğuzeli ilçe merkezine yaklaşık 15 km, Gaziantep il merkezine ise yaklaşık 35 km mesafededir. Komşu parsellerde de Antepfıstığı, bağ ve zeytin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmazın büyük bir alana sahip olması, şehir merkezine uzak bir mesafede olması, alım satımda yaşanan durgunluk gibi durumlarda yapılan değerlendirmede göz önünde bulundurulmuştur. Taşınmazın genel durumu yıllık getireceği net gelir ve mevkiinde bulunan taşınmazların serbest piyasadaki alım-satım değerleri de dikkate alınarak yapılan değerlendirmede üzerinde bulunan zeytin ve Antepfıstığı ağaçlarıyla birlikte m2 değeri 24,00 TL olarak tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 15.147,15 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planı dışında, belediye hududu ve mücavir alan sınırları içerisinde kadastro parselidir.
Kıymeti : 363.531,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi Gereği Kısıtlı
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Tınaztepe Mah. Karpuz Oku Mevkii, 123 Ada, 7 Parsel, Tarla, Zeytinlik ve Fıstıklık vasfında taşınmaz. Özellikleri: Tapu kaydında cinsi tarla, zeytinlik ve fıstıklık olarak belirtilmiştir. zeminde taşınmaz üzerinde 10-15 yaşlarında zeytin ağaçları dikili olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde bulunan zeytin ağaçlarının bakın ve imarının yapıldığı, makinalı tarım için elverişli bir arazi olduğu görüldü. Taşınmaz kill-kireçli %5-6 eğimli,zeytin bahçesi niteliğindedir. Taşınmaz, makineli tarıma uygundur. Taşınmaz Oğuzeli ilçe merkezine yaklaşık 15 km, Gaziantep il merkezine ise yaklaşık 35 km mesafededir. Komşu parsellerde de Antepfıstığı, bağ ve zeytin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmazın büyük bir alana sahip olması, şehir merkezine uzak bir mesafede olması, alım satımda yaşanan durgunluk gibi durumlarda yapılan değerlendirmede göz önünde bulundurulmuştur. Taşınmazın genel durumu yıllık getireceği net gelir ve mevkiinde bulunan taşınmazların serbest piyasadaki alım-satım değerleri de dikkate alınarak yapılan değerlendirmede üzerinde bulunan zeytin ağaçlarıyla birlikte m2 değeri 20,00 TL olarak tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 29.018,02 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı imar planı dışında, belediye hududu ve mücavir alan sınırlan içerisinde kadastro parselidir.
Kıymeti : 580.360,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi Gereği Kısıtlı
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/99457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR