GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Oğuzeli/Subaşı Mahallesi'nde 13621 m² bağ icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945230
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : SUBAŞI MAH. / OĞUZELİ
: 13621
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1484 Talimat
Muhammen Bedeli
:
163,452 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2017/1484 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu kaydı:Gaziantep ili Oğuzeli ilçesi, Subaşı mah. Kastel mevkii, Ada/Parsel:9/2, yüzölçümü : 13.621,00, ana taş nitelik : bağ. Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Subaşı mahallesi, Kastel mevkii, Ada 9, parsel 2'de kayıtlı 13.621,00 m2 alanlı bağ nitelikli taşınmazın tamamı borçlumuz adına kayıtlıdır.Adres : Subaşı mahallesi Ada 9, Parsel 2 OĞUZELİ/GAZİANTEP Taşınmaz Subaşı mahallesi sınırları içinde olup Oğuzeli İlçe merkezinin 5,5 km kuzeydoğusunda, Keçikuyusu mahallesinin 3,6 km güneybatısında yer almaktadır. Taşınmaz şehir merkezine 20 km mesafede bulunmaktadır.Taşınmaz %2 eğimli arazi konumunda olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Taşınmaz üzerinde fıstık fidanı olduğu görülmüştür. Taşınmazın çevresinde yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmazın kadastro yolu bulunmamakta olup ulaşım sorunu bulunmaktadır.
İmar Durumu : 1/25000 Gaziantep Büyükşehir Nazım İmar Planı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 163.452,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1484 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR