OF (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Of Çamlı Mahallesi'nde çay bahçesi mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

OF (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117413
Şehir : Trabzon / Of
Semt-Mahalle : ÇAMLI MAH. / OF
: 2413
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY ANADOLU 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
243,764 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
19.03.2020 09:30
Satış Yeri
:
Of Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası Of/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Of İlçesi Çamlı Mahallesi 256 ada 14 parsel, 2.413,51 m² yüzölçümlü çay bahçesi niteliğindeki taşınmaz Of ilçe merkezine 5-6 km, Of-Çaykara-Uzungöl Karayoluna 3-4 km mesafede Çamlı Mahallisinde bulunmaktadır. Satışa konu 256 ada 15 parsel sayılı taşınmazla konum itibari ile birbirleri ile bitişik veya çok yakın komşular olup, topoğrafik yapıları, tarımsal verimler ile aynı arazilerdir. Satışa konu taşınmaz mahalle merkezinde olup, %25-30 arasında değişen eğime sahip olup, araziye araba yoluyla gidilmesi nedeniyle her türlü tarımsal faaliyetlerde pazarlama ve ulaşım kolay sağlamakta ve üretim giderleri azalmakta ve bu nedenle tarımsal alanın değeri artmaktadır. Ayrıca Mahalle merkezinde olması, ilçe merkezinde olması, ilçe merkezine yakın ve nüfusun yoğun olmasına karşılık arazi varlığının kıt olması bölgedeki arazilerin değerini arttırıcı yönde etki etmektedir. Parsel üzerindeki çay bitkisi 35-40 yaşında olup, parselde hakim ürün çaydır. Kısmen ağaç ve fındık bitkisi de bulunmaktadır. Parselin toprak kalitesi ve toprak verimliliği fazla olan bir arazidir. Satışa konu taşınmazın mahalle içerisinde uygun konumda bulunması parsel üzerine ev yapma imkanının bulunması, ulaşımın kolay olması ile çevresel, iklimsel ve sosyal yönden üstünlükleri dahası insanlarca tercih edilmesi taşınmazın zirai gelir yöntemiyle bulunan m² değerinden %40 daha fazla bir değere sahip olmasına neden olmaktadır. Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümlerine göre inşaat ruhsatı verilebilir. Zemin+1 Normal Kat, en çok 6,50 metre
Yüzölçümü : 2.413,51 m2
İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır
Kıymeti : 243.764,51 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Of Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası Of/Trabzon

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Of İlçesi Çamlı Mahallesi 256 ada 15 parsel, 1.447,68 m² yüzölçümlü çay bahçesi niteliğindeki taşınmaz Of ilçe merkezine 5-6 km, Of-Çaykara-Uuzngöl Karayoluna 3-4 km mesafede Çamlı Mahalliesinde bulunmaktadır. Satışa konu 256 ada 14 parsel sayılı taşınmazla konum itibari ile birbirleri ile bitişik veya çok yakın komşular olup, topoğrafik yapıları, tarımsal verimler ile aynı arazilerdir. Satışa konu taşınmaz mahalle merkezinde olup, %25-30 arasında değişen eğime sahip olup, araziye araba yoluyla gidilmesi nedeniyle her türlü tarımsal faaliyetlerde pazarlama ve ulaşım kolay sağlamakta ve üretim giderleri azalmakta ve bu nedenle tarımsal alanın değeri artmaktadır. Ayrıca Mahalle merkezinde olması, ilçe merkezinde olması, ilçe merkezine yakın ve nüfusun yoğun olmasına karşılık arazi varlığının kıt olması bölgedeki arazilerin değerini arttırıcı yönde etki etmektedir. Parsel üzerindeki çay bitkisi 35-40 yaşında olup, parselde hakim ürün çaydır. Kısmen ağaç ve fındık bitkisi de bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın mahalle içerisinde uygun konumda bulunması parsel üzerine ev yapma imkanının bulunması, ulaşımın kolay olması ile çevresel, iklimsel ve sosyal yönden üstünlükleri dahası insanlarca tercih edilmesi taşınmazın zirai gelir yöntemiyle bulunan m² değerinden %50 daha fazla bir değere sahip olmasına neden olmaktadır. Ancak paresl içerisinde yol geçmesi parseli üç alana böldüğünden değerini %40 düşürmektedir. Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği hükümlerine göre inşaat ruhsatı verilebilir. Zemin+1 Normal Kat, en çok 6,50 metre
Yüzölçümü : 1.447,68 m2
İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır
Kıymeti : 186.750,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Of Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası - Of/Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR