NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nurdağı Kömürler Mahallesinde 12.384 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179912
Şehir : Gaziantep / Nurdağı
Semt-Mahalle : KÖMÜRLER MAH. / NURDAĞI
: 12384
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/418 ESAS
Muhammen Bedeli
:
309,613 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NURDAĞI
İCRA DAİRESİ


2019/418 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İhale Konusu Taşınmaz; Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Kömürler Mahallesi Tuluyurt Mevkii 128 Ada 12 Parsele kayıtlıdır. Yüzölçümü 12.384,52 m2 olup, tapu kaydında cinsi TARLA olarak belirtilmiştir. Nurdağı Belediyesinin ilgi yazısına göre taşınmaz1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kaldığı belirtilmiştir.Taşınmaz sürülü olup,ekim işlemine hazır olduğu görüldü. Taşınmaz kendi imkanları ile sondajdan sulanıyor. Taşınmaz toprak özelliği bakımından tınlı-killi derin toprak yapısında olup taşsız ve %4-6 eğimlidir. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarında ve ekolojisinde her türlü ürün yetişir. Bu taşınmazdoğudan dereye cephelidir. Genco obası köyününde yaklaşık 250-300 m. doğusunda olup, Nurdağı-Gaziantep Devlet asfalt yolununda 100-150 m. Kuzeyindedir. Taşınmazın değeri: 309.613,00 TL'dir. İhale konusu taşınmaz üzerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün ve Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün beyanları mevcut olup, Nurdağı Arazi Toplulaştırma ve TİGH projesi kapsamında devam eden toplulaştırma projesi içerisinde yer almakta olup, söz konusu köyde askı çalışmaları devam ettiğive yeni tapu kaydında toplulaştırma şerhinin devam ettirilmesi gerektiği ilgi yazı ile müdürlüğümüze bildirilmiştir.Bu nedenle ihale alıcısı/ları toplulaştırma şerhini kabul etmiş sayılacak ve tescil o şekilde yapılacağı ihtar olunur.
Yüzölçümü : 12.384,52 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 309.613,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Kömürler Mahallesi Tuluyurt Mevkii 125 Ada 13 parselde kayıtlıdır. Yüzölçümü 14.176,73 m2 olup, tapu kaydındacinsi TARLA olarak belirtilmiştir.Nurdağı Belediyesinin ilgili yazısına göre taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kaldığı belirtilmiştir. Keşif günü taşınmaz üzerinde buğday ekili olduğu görüldü. Taşınmaz toprak özelliği bakımındantınlı-killi derin toprak yapısında olup susuz, taşsız ve %2-3 eğimlidir. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarında ve ekolojisindeher türlü ürün yetişir. Taşınmaz Nurdağı-Gaziantep Devlet asfalt yolunun yaklaşık 75-100 m Güneyindedir.Taşınmazın değeri: 177.210,37 TL'dir.İhale konusu taşınmaz üzerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün ve Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün beyanları mevcut olup, Nurdağı Arazi Toplulaştırma ve TİGH projesi kapsamında devam eden toplulaştırma projesi içerisinde yer almakta olup, söz konusu köyde askı çalışmaları devam ettiğive yeni tapu kaydında toplulaştırma şerhinin devam ettirilmesi gerektiği iFatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEPlgi yazı ile müdürlüğümüze bildirilmiştir.Bu nedenle ihale alıcısı/ları toplulaştırma şerhini kabul etmiş sayılacak ve tescil o şekilde yapılacağı ihtar olunur.
Yüzölçümü : 14.176,83 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 177.210,37 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İhale konusu taşınmaz;Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Kömürler Mahallesi Tuluyurt Mevkii 125 Ada 7 parselde kayıtlıdır. Yüzölçümü 5.239,00 m2 olup, tapu kaydındacinsi TARLA olarak belirtilmiştir.Nurdağı Belediyesinin ilgili yazısına göre taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kaldığı belirtilmiştir. Keşif günü taşınmaz üzerinde buğday ekili olduğu görüldü. Taşınmaz toprak özelliği bakımındantınlı-killi derin toprak yapısında olup susuz, taşsız ve %2-3 eğimlidir. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarında ve ekolojisindeher türlü ürün yetişir. Taşınmaz Nurdağı-Gaziantep Devlet asfalt yolunun Güney bitişiğindedir. Asfalt yola cepheli olup batısında Büyükbaş Hayvan çiftliği ile doğu bitişiğinde de başka bir işletme bulunmaktadır.Taşınmazın değeri: 94.302,00 TL'dir.İhale konusu taşınmaz üzerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün ve Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün beyanları mevcut olup, Nurdağı Arazi Toplulaştırma ve TİGH projesi kapsamında devam eden toplulaştırma projesi içerisinde yer almakta olup, söz konusu köyde askı çalışmaları devam ettiğive yeni tapu kaydında toplulaştırma şerhinin devam ettirilmesi gerektiği ilgi yazı ile müdürlüğümüze bildirilmiştir.Bu nedenle ihale alıcısı/ları toplulaştırma şerhini kabul etmiş sayılacak ve tescil o şekilde yapılacağı ihtar olunur.
Yüzölçümü : 5.239,00 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 94.302,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İlgili Kurumun ''İhale konusu taşınmazların Arazi Toplulaştırma ve TİGH projesi kapsamında devam eden toplulaştırma projesi içerisinde yer aldığından dolayı tapu kaydında 3083 sayılı kanunun uygulama şerhi bulunmaktadır.İhale alıcısının yeni parselasyon planmasını kabul etmiş sayılacak ve yeni tapu kaydında toplulaştırma şerhi devam edecektir.Bu sebeple İhale alıcısının toplulaştırma şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
7-Adresi belli olmayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/418 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR